Jakie rodzaje asortymentu oferują dostawcy odzieży używanej?

Hurtownie odzieży używanej mogą zaprezentować swoim klientom pełną gamę artykułów. Co można znaleźć w ich ofercie? Oto przegląd asortymentu dostawców ubrań z drugiej ręki.

Odzież sortowana – różne asortymenty

Największym zainteresowaniem u dostawców odzieży używanej cieszy się odzież sortowana, czyli tak zwany sort.

Ubrania sortowane są wcześniej dokładnie sprawdzane i kategoryzowane. Są to ubrania w bardzo dobrym stanie, bez uszkodzeń i nieprzyjemnych zapachów. Zdarza się też odzież nowa, z metkami.

W paczkach można znaleźć odzież podzieloną na kategorie jak:

– odzież damska, męska i dziecięca
– odzież letnia i zimowa
– sukienki, swetry, płaszcze i inne typy ubrań
– odzież plus size – w dużym rozmiarze
– odzież Cream/Premium, I gatunku, II gatunku

Cream – najwyższa jakość odzieży sortowanej

Jednym z typów odzieży sortowanej jest Cream. Oferują ją dostawcy odzieży używanej pozyskujący ją najczęściej z różnych krajów, na przykład USA, Anglii, Włoch.

Odzież Cream, określana też jako Premium, to najwyższa klasa ubrań z drugiej ręki. W paczkach znajdują się ubrania nowe, często z metkami, znanych producentów. To najlepszy wybór dla second handów, które chcą poszerzyć swój asortyment o wysokiej klasy odzież, lub dla sklepów, które koncentrują się właśnie na takich produktach.

Niesort – tanie ubrania niesortowane

Poza sortowanym asortymentem dostawcy odzieży używanej oferują również niesort. To ubrania, które nie są poddawane sortowaniu, dlatego można znaleźć wśród nich również takie, które nie nadają się do sprzedaży klientom.

Niesort jest najtańszy, ale jego zakup zawsze związany jest z ryzykiem. Taką odzież trzeba samodzielnie posortować. Czasami można trafić na wartościowe ubrania, ale może też zdarzyć się, że będą one bardzo niskiej jakości, dlatego trzeba będzie je zutylizować.

Nie tylko używana odzież

W ofercie dostawców odzieży używanej znajdują się nie tylko ubrania. Poza nimi można zakupić także inne artykuły z drugiej ręki.

Pozostały asortyment hurtowni odzieży używanej:
– obuwie
– torebki
– zabawki
– artykuł wyposażenia domowego

Tego typu artykuły można zamówić jako dodatek do sklepu z odzieżą używaną – również cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.