Czym charakteryzują się Priscilla Presley perfumy?

W Polsce tak samo jak na całym świecie Priscilla Presley perfumy zdobywają coraz większą popularność, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Niniejszy artykuł to idealny wybór dla tych osób, które chcą dokładnie zapoznać się ze składem oryginalnych perfum Priscilla Presley.

Co warto wiedzieć?

Perfumy Priscilla Presley wykonane są przede wszystkim z substancji zapachowych, które pochodzą głównie ze świata roślinnego. Składniki pozyskiwane są najczęściej z olejków zapachowych z wybranych części kwiatów, liści oraz samych roślin. Zdecydowanie rzadziej można spotkać się z balsamami zapachowych, czy też z żywicą.

Warto wspomnieć także, że substancje zapachowe do komponowania perfum Priscilla Presley mogą być wytwarzane w sposób syntetyczny. Podstawowymi składnikami roślinnymi są drzewa sandałowe, mięta paczuli, jaśmin oraz bergamotki.

Nie tylko składniki pochodzenia roślinnego

Oryginalne Priscilla Presley perfumy w swoim składzie posiadają także składniki pochodzenia zwierzęcego. Warta uwagi jest przede wszystkim ambra, czyli popularna substancja z kaszalota, która zbierana jest na egzotycznych plażach. Ambra jest jednym z najpopularniejszych afrodyzjaków, dlatego też po perfumy powinny sięgnąć te osoby, które poszukują zmysłowych zapachów.

W perfumach marki Priscilla Presley można znaleźć także piżmo, czyli specjalną wydzielinę uzyskiwaną z gruczołów kozła. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rewelacyjnemu składnikowi perfumy mają słodki, ciepły i bardzo trwały zapach.

Kolejnym wartym uwagi składnikiem pochodzenia roślinnego jest cybet, czyli substancja uzyskiwana z gruczołów cywety. Składnik ten wykorzystywany jest przede wszystkim w ciężkich, pudrowych i dość słodkich nutach zapachowych.

Dlaczego składniki zwierzęce odgrywają tak ważną rolę?

Składniki zwierzęce odpowiadają przede wszystkim za wzmacnianie zapachu całej kompozycji zapachowej, dzięki czemu nie ma tak dużego problemu z szybkim wietrzeniem i stopniowym ulatnianiu się zapachów. Składniki zwierzęce w swoim składzie zawierają bardzo intensywne zapachy. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że mogą one wzmocnić zapachy olejków roślinnych.

Na samym końcu warto wspomnieć o syntetycznych składnikach wzmacniających. W dużej mierze to właśnie dzięki tym składnikom Priscilla Presley perfumy mogą pochwalić się jednolitą i nierozwarstwiającą kompozycją.