Zasilacze do efektów gitarowych

Efekty gitarowe to bardzo przydatne narzędzie dla każdego gitarzysty, zarówno początkującego, jak i bardziej zaawansowanego. Obecnie oferta efektów gitarowych we wszystkich sklepach muzycznych jest bardzo szeroka, poczynając od pojedynczych efektów aż po urządzenia oferujące multiefekty i pozwalające na uzyskanie wszystkich brzmień i efektów, jakie można sobie wyobrazić. Aby jednak być w pełni wyposażonym, potrzebny jest jeszcze zasilacz do efektów gitarowych.

Zasilacz do efektów gitarowych

Sklepy internetowe posiadają szeroką ofertę zasilaczy do efektów gitarowych, które doskonale sprawdzają się zarówno jako zasilanie efektów gitarowych i nie tylko. W sprzedaży są zarówno zasilacze, które zasilają jeden efekt, jak i takie, które mogą zasilić cały ich zestaw.

Zasilacze do efektów gitarowych są dostępne w różnych cenach. W zależności od tego, jakiej jakości od niego wymagamy, najprostszy zasilacz do efektów gitarowych kosztuje około kilkadziesiąt złotych.

Polecane zasilacze

Jaki zasilacz najlepiej wybrać? Możliwości jest wiele. Na pewno przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na voltarz, czyli prościej mówiąc napięcie sieciowe. Różne napięcia będą odpowiednie do innych efektów.

Polecane zasilacze to takie, które mają dobry stosunek ceny do jakości. Trzeba również zwrócić uwagę, aby zasilacz był przystosowany do pobierania prądu zmiennego. Dobrze, żeby zasilacz do efektów gitarowych posiadał także stabilizowane napięcie oraz długi kabel – będzie to wtedy bardzo wygodne rozwiązanie, które nie będzie wymagało dodatkowego przedłużacza.

Inne opcje

Wybierając zasilacze do efektów gitarowych warto rozważyć również kupno multizasilacza, który pozwala na zamontowanie go w pedalboardzie. Zasila on jednocześnie kilka urządzeń. Zwykle multizasilacz posiada automatyczne dostosowywanie napięcia oraz szeroki przedział napięć wejściowych. Multizasilacz to jednak koszt rzędu kilkakrotnie większego niż podstawowy zasilacz do efektów gitarowych.

Kolejną opcją, która na pewno znajdzie swoich zwolenników jest akumulator, który pozwala na korzystanie z efektów gitarowych znacznie dłużej, niż przy standardowych bateriach.

Jak widać, na rynku zasilaczy do efektów gitarowych każdy znajdzie coś dla siebie. Warto mieć w swoim arsenale kilka rozwiązań, na wypadek różnych sytuacji oraz wymagań.