Alkomat elektrochemiczny – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Alkomat elektrochemiczny umożliwia sprawdzenie stanu trzeźwości w niemal dowolnym momencie. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla kierowców, ale nie tylko. Wysokiej klasy urządzenie zapewniające oczekiwaną dokładność pomiarową może być wykorzystywane w zakładach pracy oraz rozmaitych instytucjach. Nie masz pojęcia, jaki model sprawdzi się najlepiej? Sprawdź poniższe podpowiedzi!

Zgodność z normami europejskimi

Alkomaty z atestem spełniają szereg restrykcyjnych norm europejskich. Dlaczego jest to ważne? Przede wszystkim dlatego, że tylko wtedy można mieć pewność, że otrzymany wynik jest zgodny z rzeczywistością. W sprzedaży nie brakuje urządzeń, które pochodzą z niezweryfikowanych źródłem. Zwykle są one nieco tańsze, jednak taki zakup kompletnie nie ma sensu.

Alkomaty elektrochemiczne znanych i cenionych marek opierają swoje działanie na precyzyjnych sensorach, co zmniejsza ryzyko wystąpienia nieprawidłowości. Funkcjonalne, a zarazem niezawodne urządzenie wcale nie musi kosztować majątku. Wystarczy polować na promocje oraz kody zniżkowe, dzięki którym można sporo zaoszczędzić.

Jakość wykonania

Wybierając alkomat elektrochemiczny warto jest zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzenia. Obudowa powinna być mocna, a zarazem niepodatna na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Akcesorium nie powinno być zbyt ciężkie – lekka konstrukcja jest poręczna i łatwa w przenoszeniu.

Solidne alkomaty z atestem są w pełni przystosowane do intensywnej eksploatacji. Nie trzeba obawiać się usterek mechanicznych, które mogłyby uniemożliwić korzystanie z urządzenia.

Czytelny wyświetlacz

Godne polecenia są alkomaty elektrochemiczne posiadające czytelny wyświetlacz. Dzięki niemu możliwe jest odczytanie dokładnego wyniku pomiaru. Dobrze, jeśli ekran jest czytelny nawet w niesprzyjających warunkach otoczenia.

W sprzedaży można znaleźć alkomaty elektrochemiczne bez wyświetlacza, które umożliwiają odczytanie wyniku poprzez kolorowe diody LED. Warto jednak uwzględnić, że nie są to zbyt dokładne urządzenia. Różnica w cenie jest niewielka, więc rozsądniej zainwestować w model, który będzie komfortowy i niekłopotliwy w eksploatacji.