Słoiczki na desery, czyli czego brakuje w zastawie stołowej

Decydując się na wydanie przyjęcia lub po prostu zapraszając do siebie gości, dbamy o to, by serwowane przez nas dania zachwycały nie tylko smakiem i zapachem, ale również sposobem podania. Z tego powodu wiele osób inwestuje w eleganckie, aczkolwiek kosztowne zastawy stołowe i serwisy, które zachwycić mają zaproszone osoby. Czy jest to konieczne? Otóż… nie zawsze. Czasem wystarczy poszukać tańszych zamienników eleganckich naczyń do podawania obiadu.

Samodzielne stworzenie zestawu

Serwisy aukcyjne pękają w szwach od ofert osób zajmujących się handlem akcesoriów kuchennych. Choć sprzedawane przez nich produkty nie są połączone w zestawy, nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć taki zestaw samodzielnie! W jego skład powinny wchodzić:
– talerze płytkie,
– talerze głębokie,
– talerzyki deserowe,
– filiżanki,
– talerzyki pod filiżanki,
– słoiczki na desery.

Ostatni element idealnej zastawy stołowej wart się odrobiny więcej uwagi.

Słoiczki deserowe „must have” każdej pani domu

Producenci zastawy stołowej często zapominają o tak ważnym elemencie, jakim są słoiczki na desery. Z tego powodu wiele gospodyń domowych czy organizatorów domowych imprez podaje desery lodowe na zwykłych talerzykach. Niestety, ujmuje im to mnóstwo uroku! Zdecydowanie lepiej prezentują się lody zaserwowane w transparentnym, stylowym słoiczku deserowym. Przed planowanym przyjęciem czy wizyta gości warto poszukać więc takich naczyń deserowych; odpowiednio zadbane z pewnością będą one służyć przez długie lata.

Szklane ozdóbki na kuchennej półce

Słoiczki na desery są nie tylko naczyniami do codziennego użytku. Odpowiednio dobrane mogą stanowić również ozdobę kuchennej półki. Chyba każdy przyzna, iż bibeloty z transparentnego szkła dobrze prezentują się w każdym wystroju wnętrz. Nie inaczej jest ze słoiczkami na desery! Ich nowoczesny design z pewnością podkreśli indywidualny charakter każdej kuchni.

Szkło barwione – hit czy kit?

Co raz bardziej popularne stają się także słoiczki na deserowe wykonane ze szkła barwionego. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, między innymi:
– w różowym,
– błękitnym,
– seledynowym,
– turkusowym,
– morskim,
– srebrnym,
– złotym.

Zwłaszcza dwa ostatnie warianty kolorystyczne podbiły serca konsumentów w całej Polsce.

Słoiczki na desery dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.