Skruszacze do mięsa w zupełnie innej odsłonie

Przyzwyczailiśmy się do tego, że skruszacz do mięsa powinien być klasycznym tłoczkiem, zakończonym specyficznymi ostrzami penetrującymi strukturę mięsa. Jednak w naszej kuchennej rzeczywistości, pojawić się może kilka ich odmian (pamiętajmy, że wciąż mówimy tutaj o skruszaczach ręcznych). Cóż, ludzka pomysłowość nie zna granic!

Skruszacz do mięsa, czyli…

Idea skruszacza jest bardzo prosta. Otrzymujemy urządzenie, którego zadaniem jest zmiękczenie wewnętrznej struktury mięsa. W ten sposób otrzymujemy np kotlet, który dzięki temu, że jest „podziurawiony” lepiej absorbuje w sobie ciepło. Rozwiązanie to jest znacznie skuteczniejsze, aniżeli tradycyjne młotki.

Skruszacze do mięsa mogą mieć różną postać. Najczęściej spotykamy się z niewielkim tłoczkiem, którym dociskamy powierzchnię mięsa. Jednak zdarzają się również takie skruszacze, które mają postać przypominający… maszynkę do mięs. Z reguły są to urządzenia droższe, ale i też bardziej wygodne i funkcjonalne.

Nowa odsłona skruszacza…

Skruszacze do mięsa w wersji upgrade, posiada specjalny uchwyt ręczny, którego obracanie (podobnie jak w przypadku klasycznych maszynek do mięsa), powoduje wprowadzenie wewnętrznego mechanizmu w ruch. Jednocześnie na specjalną powierzchnię nakłada się kawałek mięsa, który następnie jest wciągany do wnętrza urządzenia. Proste?

Dzięki takiej budowie, oszczędzamy i tak już niewielki wysiłek, który włożylibyśmy, korzystając z klasycznego tłoka. Ponadto nakłuwanie w ten sposób mięsa odbywa się znacznie szybciej i jest o wiele wygodniejsze. Wystarczy tylko kilka obrotów rączką, by nasz kotlet (urządzenia takie bardzo często nazywane są kotleciarkami), przypominał w pewnym stopniu sito…

Inne zalety produktu

Tak przygotowany skruszacz posiada mnóstwo zalet w porównaniu do swojego pierwowzoru. Jego praca jest o wiele bardziej cicha dla użytkownika, jak też dla innych domowników. Co więcej, urządzenie to umożliwia stabilne przymocowanie do stołu, dzięki czemu praca jest jeszcze wygodniejsza.

Zaletą produktu jest również to, że nie wymaga on doprowadzenia energii elektrycznej. I choć najprawdopodobniej znajdziemy takie produkty również zasilane prądem elektrycznym, to i tak rozwiązanie ręczne wydaje się tu najbardziej wygodne i profesjonalne.

Chłodziarki gastronomiczne dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl