Pomysł na prezent dla barmana

Zastanawiasz się co kupić na prezent barmanowi? Możesz z całą śmiałością wybrać maszyny do granity. Jest to oryginalny prezent, który ucieszy każdego barmana.

Dlaczego granitory są świetnym pomysłem na prezent dla zawodowego barmana?

Granitory powstały po raz pierwszy po to by można było sporządzać zimne napoje o konsystencji lodowej. Przyczyną wymyślenia maszyny do granity był gorący klimat na Sycylii. Sycylijczycy chcieli sobie jakoś życie umilać i ochładzać w gorące dni. I tak powstały maszyny do granity. Samo urządzenie z wyglądu przypomina sporych rozmiarów ekspres do kawy. Składa się z jednego, dwóch lub trzech zbiorników, do których są wlewane napoje bazowe. Pojemność typowego zbiornika wynosi od 10 do 12 litrów. Pod zbiornikiem znajduje się część chłodząca urządzenia oraz dozownik z tacką, na którą jest stawiany plastikowy kubek. Maszyna zasilana jest prądem i chłodzona powietrzem. Cena nowego urządzenia waha się od 7 do 10 tys. złotych. Jednak można za dużo niższą cenę kupić takie samo urządzenie, jednak używane ale w stanie bardzo dobrym. Taki sprzęt umili pracę każdemu barmanowi w domu i na pewno sprawdzi się jako prezent.

Drugim pomysłem na prezent są maszyny do lodu.Taki prezent będzie już na pewno tańszy a ucieszy równie dobrze co granitory. Maszyny do lodu są w dzisiejszych czasach produkowane w bardzo designerskich opakowaniach. Dlatego przy odpowiednim wyborze można dopasować wygląd kostkarki do wystroju wnętrza osoby, której chcemy kupić na prezent maszynę do lodu.

Dlaczego maszyny do lodu to świetny pomysł na prezent dla barmana?

Słońce grzeje i każdemu marzy się zimna lemoniada bądź inny schłodzony napój. Kawa mrożona na domowej imprezie będzie świetnym pomysłem jako jeden z punktów menu imprezy. Prawdziwi smakosze kawy na pewno nie pogardzą wykwintną kawą mrożoną przygotowaną przez profesjonalnego barmana. Każda dobra impreza nie obejdzie się bez alkoholu z dodatkiem kilku kostek lodu. We wszystkich tych przypadkach potrzebujesz lodu. A wiadomo, że lód jest najlepszym przyjacielem każdego barmana. Oczywiście można się obyć bez kostkarki do lodu i robić kostki lodowe przy pomocy specjalnych woreczków lub silikonowych pojemników. Jednak to nie to samo co praca z profesjonalną maszyną do robienia kostek lodu, ponieważ nic nie zastąpi profesjonalnej i funkcjonalnej maszyny do lodu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.siorbet.pl/maszyny.html