Piwo bezalkoholowe po treningu?

Czytałeś może, że picie mleka czekoladowego lub innych napojów na jego bazie jest dobre po ciężkim treningu? To dlatego, że mleko zawiera białka, które pomagają budować mięśnie, które były napędzane podczas ćwiczeń. Jednak, czy wiesz, że piwo, zwłaszcza bezalkoholowe, to kolejny dobry wybór, jeśli od kilku godzin aktywnie uprawiasz sport?

Lepsza regeneracja i system odpornościowy.

Jeśli intensywnie wpływasz na swoje ciało przez długi okres poprzez ćwiczenia takie jak na przykład: kilkugodzinne zajęcia grupowe, długie biegi w lesie, jazda na rowerze przez kilka godzin w ciągu lub pływanie, twój organizm potrzebuje dużo płynów i zaopatrzenia w kalorie w postaci węglowodanów. Ponadto po ciężkich treningach twoje ciało jest bardziej podatne na choroby dróg oddechowych, takie jak zapalenie gardła, przeziębienia, zapalenie zatok i inne problemy skórne.W piwie bezalkoholowym jest dużo wody, ale także węglowodanów. Według naukowców, którzy pracują z medycyną sportową na Uniwersytecie Technicznym w Monachium, napój składa się również z wielu polifenoli, które działają przeciwutleniająco i przeciwzapalnie.Właśnie ci naukowcy przetestowali to na uczestnikach maratonu w Monachium. Wyniki pokazały, że sportowcy pijący piwo bezalkoholowe trzy tygodnie przed i dwa tygodnie po wyścigu byli mniej narażeni na choroby niż ci, którzy tego nie robili.

Trening z piwem alkoholowym czy bez?

Mimo że naukowcy wykorzystali w tym badaniu piwo bezalkoholowe w połączeniu z aktywnością fizyczną, hiszpańscy naukowcy z Uniwersytetu w Granadzie odkryli wcześniej, że piwo alkoholowe działa również w celu przywrócenia równowagi płynów i dodania węglowodanów po treningu. Warto również wspomnieć, że piwo zawiera wiele witamin, z których korzysta twoje ciało, więc jest jeszcze jeden dobry powód, aby wypić piwo (może być bezalkoholowe) po długim treningu. Jeśli jednak ćwiczysz, żeby schudnąć, niewskazane jest picie piwa po wysiłku. Piwo, nieważne czy jest z alkoholem, czy bez zawiera dużo kalorii. W rzeczywistości, żeby spalić pół litra piwa, musisz biegać przez przynajmniej dwadzieścia minut. Wtedy zamiast piwa bezalkoholowego czy też alkoholowego najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie po prostu woda. Nie od dziś wiadomo, że woda najszybciej gasi pragnienie, zwłaszcza po męczącym dniu na siłowni.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com