Najlepszy producent syropów owocowych

Owoce to doskonały pomysł na przekąskę, ale także bazę czy dodatek do dań głównych i deserów. Wykorzystywane są także do produkcji napojów. Owoce są podstawą soków, nektarów, syropów owocowych czy nawet domowych kompotów. Są też zdrowe i pełne witamin, a dodatkowo ich słodycz świetnie komponuje się z drinkami, a nawet zwykłą wodą.

Sok czy syrop – co wybrać?

Zarówno soki jak i syropy mogą być zdrowe, choć równie dobrze w ich składzie może znajdować się duża ilość dodatkowego cukru i słodzików. Dlatego warto zwrócić uwagę na ich skład. Syropy są zawsze bardziej słodkie i skoncentrowane, wystarczy dodać do nich wodę. Dobry producent syropów owocowych ma szeroki wybór smaków, które można dobrać do swoich upodobań – można spotkać zarówno tradycyjne “polskie” smaki oraz syropy z owoców egzotycznych. Soki można spożywać bez rozcieńczania wodą, ale nie są tak wydajne jak syropy.

Syropy owocowe – do czego stosować?

Najprostszym sposobem jest dolanie do niewielkiej ilości zwykłej wody. Syropy mają jednak o wiele większe zastosowanie, co sprawia że są używane nie tylko w domach, ale również przez restauracje. Stanowią dodatek do drinków, deserów, napojów takich jak granita czy sorbet, a nawet na ciepło – do herbaty. Bardzo często zawierają także witaminy, które wzmacniają odporność, w tym przypadku polecane są syropy z malin czy aronii. Nawet kwaskowate owoce w syropie są słodkie, właśnie dzięki posłodzeniu. Jednak znajdzie się również producent syropów owocowych, który słodzików nie stosuje, a zwykły cukier zastępuje lepszą postacią słodzika. Jednak osoby, które ograniczają kalorie jak i cukrzycy powinni wystrzegać się często stosowania syropów.

Syrop syropowi nierówny:

Etykieta każdego produktu to prawdziwa skarbnica wiedzy. Warto więc zwrócić uwagę na skład. Każdy producent musi go tam zawrzeć – pierwsze pozycje to zawsze te produkty, których najwięcej wykorzystano podczas produkcji, zaś końcowe to te których jest najmniej. Przy owocach często podawane są konkretne ilości procentowe. Na etykiecie można znaleźć również informacje z jakiego kraju pochodzą owoce, choć nie zawsze jest to zawarte. Częściej można spotkać takie informacje na etykietach produktów pochodzących z bio upraw.

Syropy owocowe używane są zarówno w domach jak i restauracjach. Wykorzystywane są do wielu potraw, ale również napojów. Ze względu na wysoką zwartość cukru, warto wybrać producenta syropu owocowego, dla którego ważna jest jakość i dobry skład. Wszystkie te informacje są łatwo dostępne, dlatego warto dokonać świadomego wyboru w sklepie.