Catering dietetyczny – wady i zalety

Catering dietetyczny

Zdrowe odżywianie polega na regularnym dostarczaniu organizmowi odpowiednich składników odżywczych dobranych we właściwych proporcjach. Niestety, nie każdy z nas jest dietetykiem, i nie każdy z nas jest w stanie każdego dnia przygotować w pełni zbilansowany posiłek. Nie jesteśmy jednak w tej sytuacji bezradni. Z pomocą przychodzą nam firmy specjalizujące się dowożeniu posiłków do domu.

Catering dietetyczny – co to takiego?

Usługa cateringu dietetycznego to nic innego, jak zdrowe i pełnowartościowe posiłki przywożone pod wskazany adres. Firmy cateringowe, w oparciu o nasze zapotrzebowanie kaloryczne, przygotowują w pełni zbilansowane posiłki, które są nie tylko zdrowe, ale przede wszystkim smaczne. Profesjonalni kucharze oraz dietetycy, każdego dnia przyrządzają 5 zbilansowanych posiłków opracowanych według indywidualnych potrzeb klienta. W ramach wybranego menu dostajemy śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację. Wychodząc oczekiwaniom klientów naprzeciw, firmy oferujące dietę pudełkową zapewniają zróżnicowane menu. W ofercie znajdziemy nie tylko menu odchudzające, menu wegetariańskie, wegańskie czy bezglutenowe. Posiłki cateringowe są również bardzo popularne wśród sportowców, których zapotrzebowanie energetyczne znacznie przekracza wymagania przeciętnego człowieka.

Catering dietetyczny – czy to się opłaca?

Dieta pudełkowa staje się coraz bardziej popularną usługą. Jednak jak wszystko posiada swoje wady i zalety.

Zalety stosowania diety z dowozem do domu:
– każdego dnia dostajemy 5 w pełni zbilansowanych posiłków;
– posiłki przygotowywane są z najwyższej jakości produktów;
– oszczędzamy czas przeznaczony na robienie zakupów i gotowanie;
– zróżnicowane menu;
– łatwość w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Dieta pudełkowa i jej wady:
– zwiększona ilość odpadów z tworzyw sztucznych wynikająca ze stosowania pudełek;
– brak wiedzy na temat przyrządzania posiłków po zaprzestaniu korzystania z usług;
– możliwość otrzymania posiłku złożonego z produktów, za którymi nie przepadamy.

Dieta z dowozem do domu może nie jest opcją najtańszą, jednak w porównaniu z kosztami, jakie ponieślibyśmy samodzielnie przygotowując posiłki, nie jest to aż tak duży wydatek.

Dobre jedzenie, pełne witamin i składników mineralnych poprawia wygląd naszej sylwetki, samopoczucie a także pozytywnie wpływa na stan naszej cery, włosów i paznokci. Jedzenie ma ogromny wpływ na nasze życie, dlatego warto zaufać specjalistom. Dieta z dowozem do domu zapewnia nam wszystko, czego nasz organizm potrzebuje.

Artykuł powstał we współpracy z MasterDieta.pl.