Alkomaty Alcoblow. Profesjonalne i warte uwagi

Spożywanie alkoholu od czasu do czasu – choćby przy okazji imprez czy spotkań z przyjaciółmi – nie jest niczym nagannym. Nawet jednak wiele godzin po spożyciu określonej dawki alkoholu, jego poziom w wydychanym powietrzu może być wciąż dość wysoki. A nawet dobre samopoczucie nie musi być dowodem trzeźwości.

Oczywiście prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest naganne i jednocześnie zakazane przepisami prawa. Kierowca zatrzymany przez policję często ma sprawdzaną trzeźwość. Jeśli alkomat Alcoblow wskaże, że poziom alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza 0,2 promila, kierowcę czekają duże konsekwencje. Na pewno straci prawo jazdy, być może tez będzie musiał stanąć przed sądem, który wyda wyrok – zapłacenie określonej grzywny. Na pewno więc nie warto ryzykować. Rozsądnie jest więc kupić alkomat Alcoblow i w razie konieczności upewnić się samodzielnie, że poziom alkoholu w wydychanym powietrzu jest zerowy lub prawie zerowy. Jeśli alkomat bezustnikowy wskazuje poziom nawet minimalnie powyżej 0,2 promila, nie wolno wsiadać za kierownicę. Trzeba poczekać kilkanaście minut, wziąć alkomat bezustnikowy i powtórzyć pomiar. Jeśli wskazania są niższe niż 0,2 promila, prowadzenie samochodu jest dozwolone. Warto jednak pamiętać, że wszystkie alkomaty – również Alkomaty Alcoblow – mogą mieć błąd pomiaru. Przy wskazaniach typu 0,19 promila, warto więc na wszelki wypadek również jeszcze trochę odczekać, powtórzyć pomiar i dopiero potem wsiadać do samochodu.

Profesjonalny alkomat to podstawa

W sprzedaży można znaleźć alkomaty różnej jakości. W tym dużo gorsze niż alkomaty Alcoblow. Oczywiście są one dużo tańsze, ich zakup jednak nie ma żadnego sensu, bowiem bardzo często mierzą poziom alkoholu niedokładnie. Istnieje niemałe ryzyko wskazań, które mogą oszukać kierowcę. Może on wsiąść za kierownicę pojazdu w przekonaniu o swojej trzeźwości, będąc w rzeczywistości nietrzeźwym. Konsekwencje – w przypadku zatrzymania przez Policję lub spowodowania wypadku – będą wtedy bardzo poważne. Warto też pamiętać, że nawet najlepsze alkomaty bezustnikowe trzeba co kilka miesięcy kalibrować. Taka kalibracja nie jest możliwa do wykonania w warunkach domowych. Konieczne jest oddanie alkomatu do wyspecjalizowanej firmy, która działa w takiej branży.