Gastronomia

Szatkownica do warzyw – jaką wybrać?

Ręczna szatkownica do warzyw to sprzęt niewielki, niedrogi i zarazem bardzo potrzebny w każdej kuchni. Pozwoli na szybkie przygotowanie potraw osobom, które preferują zdrową i urozmaiconą dietę. Zaawansowane modele szatkownicy do warzyw pozwalają na ich krojenie na różne sposoby.

Doskonały turnus rehabilitacyjny Karpacz

W ostatnim czasie bardzo dużo osób ma problem ze swoim zdrowiem. Nie powinniśmy zapominać, że w tym przypadku bardzo ważne jest między innymi, aby systematycznie o siebie dbać, ponieważ tylko dzięki temu nasz stan się nie pogorszy. Co w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie?

Słoiczki na desery, czyli czego brakuje w zastawie stołowej

Decydując się na wydanie przyjęcia lub po prostu zapraszając do siebie gości, dbamy o to, by serwowane przez nas dania zachwycały nie tylko smakiem i zapachem, ale również sposobem podania. Z tego powodu wiele osób inwestuje w eleganckie, aczkolwiek kosztowne zastawy stołowe i serwisy, które zachwycić mają zaproszone osoby. Czy jest to konieczne? Otóż… nie …

Słoiczki na desery, czyli czego brakuje w zastawie stołowej Read More »

Jaki kubek jednorazowy do kawy wybrać?

Jaki kubek jednorazowy do kawy wybrać? Mnóstwo właścicieli firm zastanawia się, czy warto kupić kubki papierowe i serwować w nich kawę i herbatę gościom. Trzeba bowiem przyznać, iż takie rozwiązanie stało się niezwykle modne w Europie i coraz częściej również Polacy dopominają się, by w punktach gastronomicznych serwowano taką kawę w papierowym kubku. Czy to …

Jaki kubek jednorazowy do kawy wybrać? Read More »

Do czego służy szpachelka do ciasta?

Wygląda trochę jak takie tradycyjne narzędzie budowlane przeznaczone do gładzenia różnego rodzaju powierzchni, ale w rzeczywistości jej miejscem docelowym nie jest wcale plac budowy, a kuchnia. Szpachelka do ciasta pomimo niepozornego rozmiaru sprawdza się znakomicie. To narzędzie bardzo praktyczne, pomagające na różnych etapach pichcenia.

Za co kochamy słodkie krówki?

Krówki to popularne cukierki, które są z nami od niepamiętnych czasów. Producenci krówek prześcigają się w promowaniu swoich wyrobów, a my spieramy się od zawsze, jaka powinna być ta idealna krówka. Za co tak naprawdę kochamy słodkie krówki?

Alkomaty Alcoblow. Profesjonalne i warte uwagi

Spożywanie alkoholu od czasu do czasu – choćby przy okazji imprez czy spotkań z przyjaciółmi – nie jest niczym nagannym. Nawet jednak wiele godzin po spożyciu określonej dawki alkoholu, jego poziom w wydychanym powietrzu może być wciąż dość wysoki. A nawet dobre samopoczucie nie musi być dowodem trzeźwości.

Swojskie wędliny, czyli wędzarnia ogrodowa

Swojskie wędliny nie mają sobie równych, dlatego coraz częściej próbujemy przygotowywać je samodzielnie. Nie jest to nic trudnego, ponieważ wystarczy zapatrzyć się w wędzarnię ogrodową, a sztukę sporządzania własnych swojskich wędlin bardzo szybko nabędziemy. A wędzić możemy również między innymi ryby oraz sery.

Coraz chętniej wybierane urządzenia gastronomiczne

Zdecydowanie w ostatnim czasie na rynku można znaleźć wiele różnorodnych urządzeń gastronomicznych. Coraz więcej przedsiębiorców poszukuje właśnie takich elementów wyposażenia do swoich firm, jednak nie zawsze wiedzą, czym się kierować w tym przypadku. Zatem co jest bardzo ważne? Na co powinniśmy zwrócić uwagę jeżeli chcemy mieć niezawodny sprzęt?

Zamów sobie przyjęcie

Kiedyś przygotowując spotkanie rodzinne lub przyjęcie weselne, ludzie korzystali z pomocy kucharek lub gotowali we własnym zakresie. Miało to swoje zalety, ale wymagało wiele czasu, pieniędzy, ale również umiejętności kulinarnych. W dzisiejszych czasach również można przygotowywać posiłki na uroczystości własnoręcznie, ale są też inne rozwiązania.