Z jakiego materiału hokery barowe są godne uwagi?

Oryginalne hokery barowe od renomowanego producenta nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości meble, które będą służyć przez wiele długich lat użytkowania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są największe zalety i wady poszczególnych modeli, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Moda na metalowe krzesła barowe

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na metalowe krzesła barowe, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Meble tego typu cenione są nie tylko ze względu na niesamowitą trwałość, ale również ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości. W knajpach bardzo łatwo pobrudzić meble, dlatego też warto postawić na krzesła i stołki barowe, które wykonane są właśnie z metalu. Warto wspomnieć także i o tym, że metal doskonale prezentuje się z wieloma innymi materiałami, dlatego też wielu producentów oferuje stalowe meble barowe, które posiadają elementy z drewna albo skóry.

Plastikowe hokery barowe – co warto wiedzieć?

Barowe hokery wykonane z twardego plastiku cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem i w chwili obecnej są najlepszą alternatywą, dla swoich stalowych odpowiedników. Plastik można dowolnie formować, dlatego też można spotkać nawet bardzo wyszukane krzesła i stołki barowe, które pasować będą do każdej aranżacji wnętrz. Przed zamówieniem plastikowych hokerów warto jednak dokładnie upewnić się, czy interesujące nas modele posiadają odpowiednie profilowania. Dla większości osób największą zaletą plastikowych mebli jest oczywiście ich przystępna cena oraz to, że łatwo je utrzymać w idealnej czystości.

Naturalne hokery z drewna

W bardzo wielu knajpach i restauracjach urządzonych w stylu skandynawskim, można spotkać drewniane hokery, które prezentują się wyśmienicie i są w stanie ożywić nawet najbardziej ponure pomieszczenia. Drewniane krzesła barowe dla wielu osób mogą być jednak mało wygodne, dlatego też warto postawić na specjalne poduszki albo podkładki. Pamiętać należy także i o tym, że drewniane meble wymagają systematycznej konserwacji.

Skórzane meble barowe

Na samym końcu warto wspomnieć o skórzanych krzesłach barowych, które wbrew pozorom mają bardzo szerokie grono zadowolonych użytkowników. Skóra jest materiałem bardzo odpornym na zniszczenia i co najważniejsze jest dość wygodna. Pamiętać należy o systematycznej konserwacji i natłuszczaniu skóry inaczej szybko będzie się przecierać. W obecnym sezonie najmodniejsze są krzesła z pikowanej skóry.