Wykładziny podłogowe – czy istnieje idealny produkt?

Znalezienie odpowiedniej wykładziny podłogowej nie zawsze jest łatwe. Istnieje wiele opcji – PCV, laminat, parkiet, winyl, płytki. Najważniejsze, aby podłoga pasowała do domu i jego mieszkańców. Jakie opcje wykładzin podłogowych są dostępne na rynku i jak znaleźć idealny produkt?

Na co zwracać uwagę przy wyborze wykładziny?

To, która wykładzina podłogowa będzie dla nas najlepsza, zależy zarówno od domu, jak i od osobistych preferencji jego mieszkańców. Parkiet i drewniane deski podłogowe są uważane za ponadczasowe klasyki. Jednak winyl lub laminat idą naprzód i oferują ogromny wybór różnych wzorów. Jednak we wszystkich przypadkach wykładzina podłogowa musi być wytrzymała ponieważ jest użytkowana codziennie i przez wiele lat. Jednocześnie powinien być łatwa w czyszczeniu i nieszkodliwa dla zdrowia. Na stronie https://www.wykladziny-warszawa.pl/produkty jest duży wybór wykładzin, które spełniają wszystkie wymogi klientów.

Wykładziny dywanowe

Tekstylne wykładziny podłogowe to głównie dywany, które układa się na całej powierzchni i mocuje do podłogi. Można je rozłożyć jako wykładzinę, przykleić do podłoża lub użyć rzepów. Popularne tkaniny to bawełna, juta, len, ale także włókna kokosowe, a do produkcji wykładzin podłogowych coraz częściej stosuje się włókna syntetyczne, takie jak poliamid i nylon.

Wykładziny dywanowe są idealne do sypialni lub do pokoju dziecięcego. Istnieje niezliczona ilość kolorów i opcji, które pasują do różnych stylów wyposażenia. Czyszczenie wykładziny dywanowej nie sprawia problemów przy odpowiedniej technologii.

Plastikowa wykładzina podłogowa

Wykładzina podłogowa wykonana z tworzywa sztucznego dzieli się na jednorodne i wielowarstwowe wykładziny podłogowe z tworzywa sztucznego. Pokrycia jednorodne składają się z jednego materiału, a wielowarstwowe mogą składać się z juty, poliestru, pianki i korka.

Podłoga PCV/winylowa

Winyl jako wykładzina podłogowa jest bardziej wytrzymały niż podłoga wykonana z czystego naturalnego materiału ze względu na swoją wytrzymałą powierzchnię. Wysokiej jakości podłoga winylowa podlega bardzo wysokim wymaganiom i nie zawiera już żadnych plastyfikatorów, które są szkodliwe dla zdrowia, jak miało to miejsce w przypadku poprzednich podłóg winylowych. PCW (polichlorek winylu) jest stosowany jako wykładzina podłogowa na przykład w szpitalach, laboratoriach i wilgotnych pomieszczeniach i jest szczególnie tani. W przeciwieństwie do płytek winyl oferuje wilgotną, ciepłą powierzchnię. Ważną cechą jest wytrzymałość i odporność na kwasy i zasady. Ponadto wykładzina podłogowa jest bardzo łatwa do czyszczenia i dlatego jest idealna dla alergików.