Wybór krzeseł do jadalni – 4 najważniejsze kwestie

Za wisienkę na torcie aranżacji jadalni można uznać wybór pasujących do całości, a przy tym wygodnych, krzeseł. Odpowiednio dobrane krzesła do jadalni powinny być dopełnieniem całości stylizacji, jednocześnie muszą zapewniać siedzącemu komfort. Gdzie szukać i czym się kierować podczas wyboru krzeseł do jadalni? Oto 4 najważniejsze kwestie!

1. Krzesło do jadalni – szukaj kreatywnie

To właśnie kreatywność i nieprzeciętne rozwiązania nadają wnętrzu osobisty i indywidualny charakter. Podczas poszukiwań krzeseł do jadalni nie koncentruj się jedynie na wizytach w sklepach meblarskich. Ciekawe modele w stylu vintage możesz znaleźć także w sklepach ze starociami lub w internecie. Przy pewnej dozie wysiłku możesz uczynić z nich prawdziwe perełki. A co najważniejsze – będą to meble całkowicie niepowtarzalne!

2. Kieruj się rozmiarami stołu oraz wysokością jego blatu

Aby nie stracić głowy podczas zakupów, przed wyjściem zapoznaj się z rozmiarami stołu, a także zmierz wysokość, na której znajduje się jego blat. W razie potrzeby, możesz przedstawić te informacje sprzedawcy, który zaproponuje Ci pasujące dla Twojego stołu modele. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zabrać ze sobą także zdjęcie samego stołu lub kuchni. Przyda się ono do upewnienia się, że styl krzeseł, które zwróciły Twoją uwagę, będzie spójny z wystrojem panującym w jadalni.

3. Unikaj bardzo odchylonych oparć!

Choć odchylone oparcia mogą wydawać się bardzo kuszące – pozostaw je kanapom i fotelom. Pozycja, jaką przyjmujemy podczas jedzenia, zgoła różni się od tej, w której się relaksujemy. Aby krzesła do jadalni były wygodne muszą zapewniać siedzącemu wsparcie w utrzymaniu względnie prostej postawy. Idealny kąt nachylenia oparcia krzesła do jadalni będzie wynosił, około, 105 stopni.

4. Postaw na uniwersalny design – Krzesła drewniane do jadalni

Bezpiecznym wyborem, który zarazem posiada bardzo duży potencjał aranżacyjny, będą krzesła drewniane do jadalni. Tego typu krzesła to klasyka stylu, która będzie pasowała do wielu rodzajów kuchni, nawet wtedy kiedy często będzie ona poddawana różnym metamorfozom. Drewniane krzesła do jadalni można łatwo przemalować lub zmienić ich wygląd poprzez wymianę, umieszczanych na krzesłach, poduszek.