Stołki kuchenne

Kuchnia od wielu lat w polskich rodzinach jest sercem domu. Ludzie spędzają w niej ogromną ilość czasu i jest to miejsce, w którym przesiaduje się w rodzinie. Jest to być może konsekwencja ciepła gotowanych potraw, które jest synonimem ciepła domowego ogniska. Istotne jest zatem, aby tą przytulną i swojską atmosferę połączyć z wygodą spędzania tam czasu. Stołki do kuchni muszą być wybrane starannie i dopasowane do charakteru pomieszczenia.

Na co zwrócić uwagę?

Na rynku występuje bogata oferta siedzisk, ław, czy krzeseł do kuchni. Wysokie krzesła barowe, taborety do kuchni dostępne są praktycznie od ręki w setkach wzorów i wariantów. Stołki kuchenne można kupić stacjonarne i internetowo z dowozem do domu. Przed zakupem jednak warto zastanowić się, jakie są nasze potrzeby oraz jak wygląda nasza wymarzona kuchnia. Kuchenne krzesła powinny być dopasowane do stylu umeblowania. Inne wybierzemy do klasycznej, rustykalnej, czy retro kuchni, a inne do nowoczesnej, minimalistycznej. Warto zastanowić się także nad wielkością siedzisk, aby stołki kuchenne nie zajęły całej wolnej przestrzeni. Standardowo do małego stołu dobiera się cztery krzesła oraz dwa taborety do kuchni, które przez mniejsze gabaryty zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Jeśli nie mamy stołu w kuchni warto zainwestować w stołki do kuchni przypominające te w barach. Są wyższe i łatwo siedzieć na nich przy kuchennej ladzie. Duże kuchnie z dużymi stołami to większa liczba krzeseł często nawet osiem.

Tapicerka, plastik, a może metal?

Jest wielki wybór tworzyw, z których wykonywane są stołki kuchenne. Standardowo do klasycznych kuchni wybiera się meble tapicerowane, zazwyczaj drewniane lub metalowe. Stołki do kuchni tego typu są miękkie, wygodne i pozwalają na dłuższe siedzenie w tym pomieszczeniu. Łatwo je jednak zabrudzić i są dosyć oporne w czyszczeniu. Taborety do kuchni w stylu minimalistycznym są wykonywane z połączenia metalu i plastiku. Są łatwe w utrzymaniu czystości, jednak już mniej wygodne. Zmiana technologii wykonywania pozwala jednak na dopasowywanie do nich poduszek i obić, co zwiększa komfort ich użytkowania bez obniżenia walorów estetycznych.

Wybór mebli do kuchni to niezwykle istotna sprawa, warto poświęcić jej odpowiednią ilość czasu.