Prezenty z okazji rocznicy ślubu

Bawełniana, srebrna, złota, każda rocznica ślubu jest bardzo ważna i należy ją odpowiednio celebrować. Kolacja i prezent na rocznicę ślubu wywołają uśmiech na twarzy współmałżonka. A co podarować rodzicom lub dziadkom, którzy przeżyli ze sobą już kilkadziesiąt wspólnych lat? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na prezent na rocznicę ślubu.

Prezent dla małżonka

Podziękować drugiej połówce za wspólne lata można na wiele sposobów, kwiaty, kolacja, wieczór w spa. Poza tym warto przygotować prezent, który będzie pamiątką i wywoła uśmiech na twarzy.

Ekskluzywny dyplom to oryginalny pomysł na podziękowanie drugiej połówce. Można napisać na nim życzenia płynące prosto z serca, umieścić cytat z ulubionej piosenki, taki gest z pewnością wywoła łzy wzruszenia u ukochanej osoby.

Dyplomy to nie tylko kartka papieru zawieszona na delikatnym sznurku. Możliwości na ich wykonanie jest mnóstwo. Kolor tła, rodzaj papieru, czcionka — to wszystko można wybrać i dopasować pod siebie. Decydując się na większy format tego upominku można nadrukować na nim kilka wspólnych zdjęć.

Prezent na rocznicę ślubu musi być wyjątkowy, dlatego można podarować nietuzinkowy dyplom z drewna, na którym wyryte zostaną życzenia. Niestandardowe są dyplomy ze szkła, życzenia i ewentualne zdjęcia są na nich grawerowane. Taki prezent można postawić na honorowym miejscu.

Prezent dla dziadków

Dziadkowie przeżyli ze sobą już wiele lat razem, takie uczucie i wytrwałość należy wyjątkowo uczcić. Prezent dla nich powinien ściskać serce i wywoływać uśmiech.

Tabliczka pamiątkowa z wyrazami uznania i krótkimi życzeniami pokaże dziadkom jak bardzo jesteśmy z nich dumni. Prezent stworzony specjalnie dla nich będzie strzałem w dziesiątkę.

Tabliczki pamiątkowe wykonywane są z tworzywa sztucznego lub metali. Za pomocą specjalnej maszyny graweruje się na nich życzenia. Następnie taką tabliczkę można zamocować na drewnianej podkładce. Dziadkowie będą mogli powiesić ten prezent w honorowym miejscu lub postawić go w salonie.

Prezent dla znajomych

Młodsze pokolenie lubi gadżety i zabawne prezenty. Prezent na rocznicę ślubu dla znajomych powinien wywołać uśmiech na ich twarzach. Świadomość, że prezent został wykonany specjalnie dla nich z pewnością wywoła wzruszenie.

Statuetki i medale będą idealnym dopełnieniem prezentu dla przyjaciół. Można je postawić na półce lub zawiesić na ścianie, zawsze będą wywoływać pozytywne wspomnienia. Medal lub Oscar za wspólne lata to oryginalny prezent.

Medale i statuetki najczęściej są pozłacane lub posrebrzane. Ze względu na niewielką powierzchnię nadruku można na nich wygrawerować krótkie życzenia lub imiona małżonków z datą ślubu. Niby niewiele, oddaje więcej niż tysiąc słów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grawernia.pl