Piwo bezalkoholowe

Piwo bezalkoholowe to napój bez zawartości alkoholu, którego celem jest odtworzenie smaku piwa bez upojnego działania standardowych napojów alkoholowych. W dzisiejszych czasach cieszy się on ogromną popularnością.

Smaczne piwo

Piwo o niskiej zawartości alkoholu jest również znane jako piwo lekkie, piwo bezalkoholowe. Ze względu na bardzo niską zawartość alkoholu piwo może być legalnie sprzedawane nieletnim w wielu stanach amerykańskich, a także w innych krajach. Wyróżnić można również piwa smakowe, które nie zawierają w swoim składzie alkoholu. Takie napoje są idealne dla kobiet. Popularne są takie smaki, jak na przykład: cytryna, arbuz, mango lub trawa cytrynowa.

Skąd się wzięło piwo bez alkoholu?

Napoje o niskiej zawartości alkoholu, takie jak małe piwo, pochodzą przynajmniej ze średniowiecznej Europy, gdzie stanowiły mniej ryzykowną alternatywę dla wody i były tańsze niż warzone napoje o pełnej mocy stosowane na festiwalach. W 1917 roku prezydent Wilson zaproponował ograniczenie zawartości alkoholu w napojach słodowych do 2,75% w celu uspokojenia zapalonych prohibicjonistów. W 1919 roku Kongres zatwierdził ustawę, która ograniczyła zawartość alkoholu we wszystkich napojach do 0,5%. Ponieważ usunięcie alkoholu z piwa wymaga tylko jednego prostego dodatkowego kroku, wiele browarów uznało to za łatwą zmianę. W latach 80. i 90. XX wieku rosnące obawy związane z alkoholizmem doprowadziły do ​​wzrostu popularności piwa. Również w tym czasie pojawiły się napoje bezalkoholowe, które cieszą się ogromną popularnością do dziś.

Picie napojów bezalkoholowych

Na początku XXI wieku piwo bezalkoholowe zyskało na popularności na Bliskim Wschodzie. Pozytywne cechy naparów bezalkoholowych obejmują zdolność prowadzenia pojazdów po spożyciu kilku drinków, ograniczenie chorób związanych z alkoholem i mniej nasilone objawy kaca. Piwa, które nie zawierają alkoholu mogą wybrać osoby pijące, które chcą kontrolować spożycie alkoholu lub spożycie kalorii. Jednak piwa te są czasami krytykowane za to, że są mniej aromatyczne. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu piw, dzięki czemu każdy może wybrać markę, która najbardziej będzie odpowiadała pod względem smakowym. Takie produkty nie są drogie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Bezalkoholowe.com