Piękna pościel na wiosnę i lato

Komplet pościeli dedykowany na wiosnę i lato to pościel, która nawet w gorące i upalne noce idealnie się sprawdzi, dając przyjemne uczucie chłodu i komfortu. Jednak przecież nie wszystkie letnie noce są tak parne – pościel powinna zatem dawać również przyjemne uczucie ciepła, otulać miękkości, być przyjemna dla skóry. Na jakie komplety pościeli na wiosnę i lato warto zatem postawić? Poniżej kilka praktycznych podpowiedzi.

Lniany komplet pościeli 140×200

Wybierając komplet pościeli najczęściej kierujemy się wzorem na tkaninie, rozmiarem (najbardziej popularny jest komplet pościeli 140×200), a także kolorystyką. Oczywiście to wszystko bardzo ważne parametry, jednak warto mieć na względzie nie tylko sam wygląd nowego kompletu pościeli, ale też jego aspekty funkcjonalne. Tutaj warto zatem wziąć pod uwagę również rodzaj tkaniny, z którego zostały wykonane komplety pościeli, które zamierzamy kupić na wiosnę oraz lato. Pościel wiosenna i letnia, która będzie komfortowa podczas użytkowania, powinna być wykonana z naturalnych i przyjemnych dla skóry tkanin. Do tych najpopularniejszych należy len, bawełna satynowa, zwykła tradycyjna bawełna, ewentualnie satyna. Ta ostatnia jest jednak najczęściej tkaniną sztuczną, dlatego też uczucie komfortu i chłodu dla skóry może być jedynie złudne – gdy nakryjemy się sztuczną satynową pościelą, bardzo szybko może zrobić się nam gorąco.

Komplety pościeli z lnu

Ostatnimi czasy najbardziej popularne letnie i wiosenne komplety pościeli wykonane są z lnu. Naturalnie barwiona lniana tkanina, wręcz idealnie nadaje się do uszycia całego kompletu pościeli z prześcieradłem włącznie. Taka pościel nie tylko wygląda pięknie, niezwykle elegancko i klasycznie, ale też zapewnia prawdziwe uczucie komfortu dla skóry. Pod lnianą pościelą nigdy nie jest zbyt gorąco, nie jest też zbyt chłodno. Temperatura jest optymalna, dzięki czemu człowiek nie poci się nawet w parne noce. Taka pościel jest odpowiednia również dla alergików, dla osób mających często problemy skórne z powodu kontaktu z tkanina mi. Stosowanie naturalnych metod barwienia lnu ma tutaj wyjątkowe znaczenie.

Komplety pościeli z bawełny

Na lato bardzo polecana jest również pościel z bawełny. W sprzedaży można znaleźć pościel z bawełny satynowej czy perkalowej – to po prostu różne sposoby wykończenia tkaniny. Pościel satynowa ma delikatny połysk, pościel perkalowa przy wodzie natomiast na myśl komplety jak sprzed lat, odrobinę rustykalne i romantyczne w swoim designie. Bawełniana pościel jest również jak najbardziej polecana na ciepłe wiosenne i letnie noce.