Mieszkanie czy dom?

dom

Mieszkania można nabywać w różnych miejscach. PRzykłądowo można wybrać sam środek miasta, gdzie wszędzie jest blisko albo przeciwnie – jego skraje, gdzie jest cicho i spokojnie. Mozna też wybrać w tym calu małe miasteczko, gdzie wszyscy wszystkich znają albo odwrotnie, duże miasto, wręcz metropolię, z jej pełną anonimowością.

Oczywiście w różnych regionach Polski bardzo różnie kształtują się wyceny nieruchomości. I tak na przykład mieszkania w okolicach Knurowa i Gliwic będą z pewnością dużo tańsze, niż te zlokalizowane w Poznaniu, czy w Warszawie. Podobnie jak dr4ożej wyjdą mieszkania o dużej powierzchni, jako, że zwyczajnie można w nich więcej robić i więcej zmieścić. Z drugiej storny w takich przypadkach znacząco rosną koszta ogrzewania w zimie. Większym okazuje się tez czas potrzebny na sprzątanie w takim lokalu.

Oczywiście należy patrzyć nie tylko na lokalizację i wielkość mieszkania, ale też np. na rozłożenie pomieszczeń, liczbę pokoi, czy to, na ile dane mieszkanie jest doświetlone. Wynika to z faktu, że na komfort przebywania w danym lokalu wpływa cały szereg czynników, skłądających się na większą calość.

Pewną alternatywą dla mieszkań mogą być oczywiście domy, ale ich cena jest znacznie wyższa, wiec nie zawsze będzie się to opłacało. No chyba, że się ma dużo pieniędzy i wielu członków rodziny. Z drugiej strony można zwyczajnie wynajmować mały pokój w akademiku i wtedy nie ma się czym przejmować, ale niestety rozwiazanie takie wiąże się z ciasnota, a często tez z ciągłym hałasem wynikającym z niekończących się imprez.