Bielizna nocna

bielizna nocna

Czy wiesz jak bardzo jest podejście ludzi do tego, w czym spać? Jedni preferują klasyczną piżamę, inni wolą sypiać nago, a jeszcze inni w odmętu snu rzucają się w bieliźnie. Do teog należy jeszcze wspomnieć o tym, ze część kobiet zamiast piżamy woli używać koszul nocnych i nagle temat zaczyna być naprawdę szeroki i wart uwagi.

Faktem jest, że choć przy zakupie najczęściej patrzy się przede wszystkim na krój i dobór kolorystyczny, to zdecydowanie trzeba tez uważać na skład tkanin. Szczególnie istotne będzie to gdy hcodzi o koszule nocne lub bawełniane piżamy damskie, gdyż to właśnie kobietom szczególnie mocno zalezy na tym, aby materiał ich odzieży, w tym również bielizny nocnej, był bardzo oddychalny. A własnie naturalne tkaniny cechują się wysoką oddychalnością, a także właściwościami antybakeryjnymi.

Wśród szczególnie dobrych materiałów tego typu należy wymienić obok bawełny również len i bambus. Co prawda niektórzy stawiają na materiały z domieszka tworzyw sztucznych ze względu na większą odporność na rozciąganie, ale to już jest kwestia typu “coś za coś”.

Trzeba jednak zwracać uwagę także na sam krój. Piżama powinna pozwolić się cialu relaksować, więc nie powinna być zbyt ciasna. Właściwie wskazane jest, aby dawała większą swobodę ruchów, aniżeli ubranie dzienne. Oczywiście w granicach rozsądku, w końcu piżamy służą do tego, żeby w nich spać, a nie żeby w nich się zaplątać.

No i wreszcie dochodzi też walor estetyczny. Ale to juz pozostaje kwestią czysto indywidualną, gdyż każdy ma swój własny gust, niekoniecznie zgodny z odczuciami ogółu. A przecież piżama, zarówno damska, jak i męska, nie jest ubraniem wyjściowym, więc nie trzeba pokazywać jej osobom trzecim, ani tez być obiektem komentarzy na jej temat.