Kule solarne ogrodowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Kule solarne ogrodowe

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o nowoczesnym i stylowym oświetleniu ogrodów, które spełni nie tylko funkcje estetyczne, ale także użytkowe. Na popularności zdobywają kule solarne do ogrodu, które występują w wielu wariantach i mają różne zastosowanie.

Kule ozdobne do ogrodu


Kule solarne do ogrodu to sposób na ekologiczne oświetlenie, które nie wymaga dodatkowej obsługi. Co ważne, spełnia funkcję użytkową, po zmroku oświetlając ciemne alejki ogrodowe, jednocześnie jednak wygląda wyjątkowo efektownie. Kule świecące do ogrodu to idealna ozdoba zarówno do nowoczesnych, jak i do utrzymanych w rustykalnym stylu ogrodów. Wymagają umieszczenia w taki sposób, by przez maksymalnie jak najdłuższy czas w ciągu dnia były eksponowane na promienie słońca. Dzięki temu ozdobne kule do ogrodu ulegają naładowaniu, emitując światło tuż po zmroku. Mogą stanowić piękną ozdobę alejek, tarasów oraz balkonów. Kule występują w wielu wariantach kolorystycznych oraz posiadają zróżnicowaną wielkość. Dzięki temu można je idealnie dopasować do wystroju ogrodu.

Kule jako ozdoba wesela – czemu nie!


Okazuje się, że kule świecące do ogrodu mają szersze zastosowanie, niż tylko umieszczanie ich na zewnątrz. Coraz częściej tego typu lampy solarne wykorzystuje się do ozdoby sal weselnych czy tarasów zlokalizowanych pod gołym niebem. Dzięki temu kule świetnie się prezentują i mogą stanowić piękną, klimatyczną oprawę sali weselnej. Kule nie posiadają żadnych kabli, dlatego łatwo je przenosić, nie wymagają też ładowarek. Dodatkowo kule ozdobne do ogrodu można naładować w dowolnym miejscu, by po zmroku oświetlały weselne sale. Tego typu rozwiązania wykorzystywane są coraz częściej z racji pięknego wyglądu kul, prostoty ich użytkowania oraz różnorodnych funkcji. Dobrej jakości świecące kule do ogrodu posiadają dołączonego do zestawu pilota, dzięki któremu można ustawić kilka opcji natężenia światła, w zależności od tego, jaki nastrój chcemy pozyskać na sali.

Czy świecące kule solarne są wytrzymałe?


Jak każdy produkt, świecące kule solarne mają ograniczony okres użytkowania. Jeśli wybierzemy dobre jakościowo kule solarne do ogrodu, mogą być one ozdobą nawet przez 1-2 lata. Kule wykonane są z tworzywa sztucznego, odpornego na zmienne warunki atmosferyczne i uderzenia. Wiele osób uważa jednak, że w okresie zimowym najlepiej jest zebrać kule z ogrodu i wystawić je ponownie dopiero na wiosnę – wtedy przedłużymy czas ich bezproblemowego użytkowania, a dodatkowo zabezpieczymy tworzywo sztuczne przed starzeniem się.