Jakie właściwości posiada syrop z jarzębiny?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że owoce jarzębiny zawierają całą gamę substancji, które mają zbawienny wpływ na ludzkie zdrowie. Mowa tutaj między innymi o wysokiej zawartości witaminy C, witamin B1, B2, B9 w stu gramach owoców. Jarzębina zawiera również cenne minerały takie jak fosfor, magnez, wapń i żelazo oraz wiele innych. Stąd też syrop z jarzębiny jest specyfikiem, który często spotyka się w domowym lecznictwie.

Dlaczego syrop z jarzębiny jest tak zdrowy?

Jarzębina to fantastyczny środek profilaktyczny, który może zapobiegać różnego rodzaju niedoborom witamin. Nie tylko owoce jarzębiny, ale także jej kwiaty i liście służą jako środki lecznicze. Wykazują one działanie napotne i moczopędne. Owoce jarzębiny mogą być także przydatne, jeśli chodzi o leczenie gruźlicy płuc. Z racji tego, że nie zawierają one dużych ilości cukru, bez żadnych obaw mogą je stosować diabetycy.

Syrop z jarzębiny jest specyfikiem, który już od dawna pojawia się w medycynie ludowej. W przypadku częstych stanów przeziębieniowych i chorobowych warto spożywać go jako dodatek do herbaty.

Dlaczego warto spożywać syrop z jarzębiny?

Sok z jarzębiny to specyfik, który wykazuje doskonałe działanie, jeśli chodzi o stan skóry. Nie tylko likwiduje przebarwienia, ale także zwiększa ilość elastyny, redukując zmarszczki i zatrzymując procesy starzenia. Badania wykazują także, że jarzębina działa wzmacniająco na organizm, a także wykazuje działanie przeciwnowotworowe.

Składniki jarzębiny poprawiają proces krzepnięcia krwi, a także pomagają walczyć z osteoporozą. Jest to dolegliwość, która bardzo często dotyka kobiety w średnim wieku, dlatego to szczególnie one powinny włączyć do swojej diety sok z jarzębiny.

W jakiej formie można spożywać jarzębinę?

Sok to nie jedyny produkt, który wykazuje zbawienne działanie dla ludzkiego organizmu. Osoby zainteresowane spożywaniem jarzębiny mogą także przyrządzić z niej dżem bądź też konfiturę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ją też do przygotowania zdrowej nalewki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vitapol