Jakie lampy najlepiej sprawdzą się w salonie?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu, gdyż to właśnie odbywa się większość życia, niektórzy nawet twierdzą, że to salon, a nie kuchnia jest sercem mieszkania. W polskich realiach, gdy przez część roku słońce zachodzi po południu, trzeba przy aranżacji salony pomyśleć o doborze odpowiednich lamp. Jakie lampy najlepiej sprawdzą się w salonie?

Wiszące obszerne żyrandole

Jednym z pomysłów na oświetlenie salonu o pokaźnych rozmiarach jest żyrandol. Przy tradycyjnym wystroju wnętrz doskonale będą się prezentowały żyrandole wykonane z mosiądzu, które mają miejsce na przynajmniej siedem żarówek. Mosiężne żyrandole w połączeniu z modnymi ostatnio kryształami to hit ostatnich lat. Nie każdy jednak może zdecydować się na taki duży żyrandol. Podstawowym ograniczeniem w tym przypadku będzie wielkość pomieszczenia. W małych pokojach pełniących rolę salony obszerny żyrandol będzie wyglądał po prostu śmiesznie.

Minimalistyczne lampy wiszące

Innym pomysłem będzie zakup tradycyjnej lampy wiszącej w minimalistycznym wydaniu. Takie swoiste połączenie tradycji i nowoczesności sprawdzi się przy niemal każdej aranżacji wnętrza. Przy kupnie lampy wielkość salonu zasadniczo nie ma większego znaczenia. Jeżeli okaże się, że sama lampa daje zbyt mało światła, to zawsze można uzupełnić ją o dodatkowe punkty świetlne.

Plafoniera sufitowa – nowoczesny wystrój pomieszczeń

Jeżeli ktoś pragnie stworzyć zupełnie nowoczesną przestrzeń według minimalistycznych zasad, to zdecydowanie plafoniera sufitowa będzie najlepszym rozwiązaniem jakie jest obecnie dostępne na rynku. Plafoniera sprawdzi się przy małych jak i dużych pomieszczeniach, z tą uwagą że duże salony będą wymagały więcej niż jednego plafonu. Plafon salon czy łazienka – to nie ma znaczenia. Płaskie plafony pasują do każdego wnętrza. Przeważnie wykonane są ze szkła, z niewielkim dodatkiem drewna bądź metalu.

Plafon salon, kuchnia, łazienka – czy sprawdzi się wszędzie?

Generalnie, odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. W zależności od wielkości i charakteru pomieszczenia, plafon może być głównym lub też dodatkowym źródłem światła. Co ciekawe, plafoniera sufitowa spełnia dwojaką rolę – z jednej strony jest eleganckim dodatkiem przy wystroju wnętrz, a z drugiej bardzo praktycznym źródłem światła – połączenie wręcz idealne.