zupa

Jak szybko przygotować zupę?

Zupa to podstawowe danie obiadowe. Dzięki niej możemy rozgrzać się w zimny dzień i odpocząć od mroźnego powietrza. Często jednak rezygnujemy z gotowania zup. W końcu wymaga to od nas sporo wolnego czasu. A nie każdy z nas może sobie na to pozwolić. Wolimy więc gotowe dania, które szybko się przyrządza. Jednak pamiętajmy, że nawet taka zupa może być bardzo prosta w przygotowaniu. No i wcale nie musimy na ten cel tracić swojego wolnego czasu.

Jeśli więc mamy ochotę na zupę i chcemy ją szybko ugotować, wystarczy, że zakupimy np. koncentrat barszczu czerwonego. To z niego w szybki i bardzo prosty sposób przygotujemy pyszną zupę. Dzięki temu nie będziemy musieli zajmować się przygotowaniem wywaru. Wystarczy więc, że przyprawimy odpowiednio całe danie.

Zróbmy to według własnych upodobań. Dzięki temu na pewno szybko zachwycimy się efektami końcowymi naszych prac. A do przyprawienia zupy możemy użyć dosłownie wszystkiego. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem będzie sól, pieprz i maggi. Nie bójmy się jednak eksperymentować. To właśnie kuchnia jest jednym z najlepszych miejsc do pewnych szaleństw.

Spróbujmy więc czegoś zupełnie innego. Dodajmy do naszej zupy nietypowe, świeże zioła. Aby ją zagęścić, możemy zastosować po prostu mąkę (wbrew pozorom może świetnie zastąpić śmietanę). Dzięki temu cały koncentrat barszczu czerwonego zyska delikatniejszy smak. Jeśli jednak zależy nam na zaoszczędzeniu kalorii, zamiast śmietany zastosujmy zwykły jogurt. Może to być jogurt grecki, który również jest bardzo gęsty. Dzięki temu nasza zupa będzie nie tylko smaczna, ale również i niskokaloryczna.

Oczywiście jest również wiele, innych sposobów na szybkie przygotowanie smacznej zupy. Skorzystajmy z nich, a nasza cała rodzina będzie wprost zachwycona. W końcu w ciągu całego dnia warto zjeść przynajmniej jeden, ciepły posiłek. To on doda nam energii oraz siły do wykonywania dalszych, często ciężkich zadań.

Jeśli więc myślimy czym zastapić koncentrat barszczu czerwonego, z którego przygotowywalibyśmy specjalny wywar, możemy np. przyrządzić krem. Tego typu zupy są niskokaloryczne, dlatego idealnie sprawdzą się np. podczas stosowania różnorodnych diet. A krem przygotujemy z dowolnych warzyw, które tylko znajdziemy w swojej kuchni.

Sięgnijmy więc po marchewki, ziemniaki, cebulę oraz czosnek. Wrzućmy warzywa do garnka i zagotujmy. Gdy zmiękną, wyłączmy palnik i zmiksujmy je blenderem lub dowolnym sprzętem kuchennym. Taką zupę krem wystarczy już tylko przyprawić. Możemy przy tym zastosować np. świeżą bazylię. A aby poprawić jej smak, dodajmy łyżkę śmietany lub jogurtu. Następnie udekorujmy talerz listkami świeżych ziół i pyszny obiad mamy gotowy. Taka zupa na pewno będzie smakować całej naszej rodzinie i doda jej energii do dalszej pracy lub nauki.