Jak kupić stolik loft?

Styl industrialny fascynuje nas coraz bardziej i w związku z tym coraz częściej decydujemy się na zakup mebli wykonanych właśnie w tym niepowtarzalnym stylu oraz aranżację mieszkania na jego modłę. Dość ważnym elementem praktycznym i dekoracyjnym jest tutaj stolik loft. Pozostaje jednak zasadnicze pytanie – jak go kupić?

1) Typ stolika

Przede wszystkim na początek trzeba zdecydować, jaki rodzaj stolika loft potrzebujemy. Choć bowiem wydawać by się mogło, że wszystkie meble w stylu industrialnym są do siebie dość podobne, to jednak część z nich wykonana jest w naprawdę surowym i mało wykwintnym stylu, podczas gdy inne cechuje prosta elegancja.

Mówiąc nieco prościej na rynku znajdziemy obecnie naprawdę bardzo dużo przeróżnym mebli loft wykonanych z dawniej używanych materiałów. Idealnym wręcz przykładem jest tutaj stolik loft wykonany ze szpuli, palety, czy też dawnej szafki na dokumenty albo kosza metalowego. Z drugiej jednak strony, niektóre meble inspirowane są raczej fabrykanckimi gabinetami – stolik loft ma postarzane drewno, ciemne okucia i dekoracyjne uchwyty szufladek.

2) Jakość wykonania i cena

Dalej warto zawsze brać pod uwagę stosunek jakości wykonania do ceny produktu. Warto bowiem wspomnieć krótko, że dzisiaj naprawdę wiele osób produkuje meble industrialne, w tym właśnie stoliki loft. Nie ma oczywiście w tym nic złego, jednak niektóre z tym mebli to restaurowane stare meble albo też nieco zmienione przedmioty codziennego użytku, jak skrzynki.

W czym zatem leży problem? Otóż takie stoliki industrialne są nieraz nieadekwatnie drogie. Sprawdźmy zatem jakość wykonania – czy na pewno dany mebel nie rozpadnie nam się po kilku miesiącach użytkowania, czy jest solidnie wykonany itp.

3) DIY, czyli zrób to sam

Na koniec warto wspomnieć tylko kilka słów o tym, że meble industrialne, takie własnie jak stoliki loft, charakteryzują się tym, że dość łatwo można wykonać je samemu. Jeśli zatem lubimy majsterkować, to naprawdę jest to ciekawa opcja.

A jeśli nie potrafimy za bardzo wykonywać tego typu prac? Wówczas warto zastanowić się nad zakupem takiej pracy od kogoś w Internecie. Może się okazać, że tak kupiony stolik w stylu industrialnym naprawdę znakomicie się prezentuje, a przy tym nie był drogi!

Stoliki loft znaleźć można w ofercie spokko.pl