Gotowe domy – budowa

Domy gotowe są świetną alternatywą dla domów budowanych w sposób tradycyjny. Budynki prefabrykowane budowane są w ciągu kilku tygodni, a pomimo to są bardzo dobrej jakości. Gotowe domy budowane są w zakładach i halach produkcyjnych, a składane na miejscu budowy.

Gotowe domy – rodzaje

W Polsce najpopularniejsze są szkieletowe domy gotowe, których budowa oparta jest na stworzeniu szkieletu będącego elementem nośnym. Materiałem z jakiego budowane są domy gotowe jest najczęściej drzewo lub elementy metalowe. Domy drewniane mają od 6 metrów szerokości do 9 metrów długości i mogą być zamieszkiwane sezonowo oraz całoroczne. Popularnym rodzajem domów gotowych są domy kanadyjskie, które są uważane za domy energooszczędne ze względu na swoje parametry termoizolacyjne. Domy kanadyjskie są tańsze niż domy budowane tradycyjnie. Innym znanym rodzajem domów gotowych są domy z keramzytobetonu. Budynki takie mają świetną termoizolację i są szybkie w montażu. Domy te mogą być parterowe oraz mieć płaski lub spadzisty dach. W ścianach domów gotowych znajdują się otwory na okna, a w ścianach zamontowane są kable elektryczne. Domy gotowe muszą być precyzyjnie montowane, a do prac montażowych niezbędny jest dźwig oraz doświadczona ekipa budowlana.

Domy gotowe prefabrykowane ceny

Atrakcyjne ceny domów gotowych są jedną z kilku zalet owych domów. W zależności od wielkości domu oraz materiałów z jakich został wybudowany ceny mogą się różnić. Na cenę wpływ mają także cenniki firm, które specjalizują się w budowach domów gotowych. Kanadyjskie domy gotowe prefabrykowane cena wynosić może około 1500 zł za metr kwadratowy. Cena domu wykonanego z keramzytobetonu rozpoczyna się od 1700 zł za metr kwadratowy. Ceny te dotyczą domów w stanie surowym, więc całkowity koszt wybudowania będzie większy, ponieważ doliczyć należy do niego koszt wykończenia obiektu. Koszt budowy domów gotowych po klucz jest większy o 700 – 800 zł za metr kwadratowy w zależności od materiałów oraz cennika firmy. Ceny budowy domów prefabrykowanych mogą się różnić w zależności od miasta oraz stopnia skomplikowania budowy domu, a także technologii wykorzystanych podczas konkretnych etapów tworzenia obiektu. Im bardziej skomplikowana bryła budynku tym cena za metr jest wyższa.