Gdzie śpi pies?

legowisko

Czasem szczeka gdy chcemy sobie posłuchać muzyki, kiedy indziej domaga się wyjścia na zewnątrz gdy chcemy odpocząć w fotelu, ale jednak mimo to jest pełnoprawnym domownikiem. O kim mowa? Już chyba każdy odgadł, ze o psie. Zwierz ten, choć wymagający poświecenia mu sporej ilości czasu, potrafi bardzo przywiązać się do człowieka – często z wzajemnością.

Trzeba jednakże brać pod uwagę, że skoro już traktujemy psa jako domownika, to warto zadbać, by miał u nas właśnie jak w domu. Żadnej tam budy na zewnątrz – chyba, że jako dodatkowe miejsce, do którego wędruje gdy chce, a nie gdy musi. Natomiast wypadałoby przygotować w jakieś części mieszkania kojec lub miękko wymoszczone legowisko dla psa, w którym miałby własny kąt do odpoczynku.

Taki psi kącik musi być oczywiście odpowiednio wymoszczone, aby pies miał w swoim leżu miękko i ciepło. Słowem chodzi o to, żeby legowisko dla psa było miejscem, w którym będzie mógł poczuć się dobrze i wygodnie. Nie zaszkodzi również umieścić w takim kojcu paru psich zabawek w rodzaju gryzaków.

Wracając do legowiska – koniecznie należy dbać, by było czyste. Dlatego co jakiś czas warto uprać koce, którymi zostało ono wyścielone. Niby jest to tylko drobiazg, ale i jest to bardziej komfortowe dla psa i bardziej higieniczne, a przede wszystkim – czystsze. No i unika się w ten sposób nieprzyjemnych zapachów.

Pamiętaj jednak jeszcze o jednej sprawie, a mianowicie o tym, aby takie legowisko dla psa było odpowiednich rozmiarów. Chodzi o to, by nie miał tam ciasno, bo przełożyłoby się to po prostu na kompletną niewygodę, a nie o to przecież w tym chodzi.