Flanelowa pościel – idealna zimową porą

Komfort snu jest niezwykle istotny by dobrze zregenerować siły. Poza wygodnym łóżkiem i materacem, kluczową rolę odgrywa pościel pod którą śpimy. Warto jej rodzaj dostosować do pory roku zapewniając sobie właściwy komfort termiczny – latem wybrać przewiewną pościel a zimą ciepłą. Dlatego też na chłodniejsze dni dobrym wyborem będzie pościel z flaneli.

Pościel flanelowa – ciepła i przyjemna

Podstawowym składnikiem flaneli jest bawełna, która jest tkana w splocie płóciennym lub skośnym. Posciel flanelowa jest nieco grubsza od tradycyjnej posieli bawełnianej, przez co cieplejsza i w związku z tym polecana zimową porą. Zapewnia odpowiedni komfort termiczny podczas snu, a do tego jest bardzo miłą i przyjemna w dotyku

Pościel z flaneli przepuszcza powietrze, dzięki czemu skóra może oddychać. Ponadto flanela jest materiałem dobrze odprowadzającym wilgoć, więc nie spocimy się podczas nocnego wypoczynku.

Pościel z flaneli – trwałość i estetyczny wygląd

Niewątpliwą pościel flanelowej jest jej trwałość. Materiał zachowuje swoje właściwości oraz estetyczny wygląd, nawet po wielu praniach. Trzeba jednak postępować z nią zgodnie z instrukcjami producenta zamieszczonymi na jej metce. Flanelowa pościel może z czasem się nieco zmechacić, ale łatwo to usunąć by nadal wygląda jak nowa. Dodatkowo posciel flanelowa nie gniecie się, więc zawsze dobrze się prezentuje. Bedzie więc idealna także dla leniwych, nie lubiących prasować. Choć flanela nie jest materiałem uniwersalnym, bo jest z reguły polecana na chłodniejsze dni, to z pewnością jej trwałość sprawi, że posłuży nam wiele lat.

Bogate wzornictwo i rozmiary dla każdego

Pościel flanelowa dostępna na rynku cechuje się bogatym wzornictwem oraz rozmiarami. Bez problemu można ją kupić w najbardziej popularnych rozmiarach: 140-200/200 cm lub 200/220 cm, bądź też w mniejszych odpowiednich do łóżeczka dziecięcego.

Ponadto kolorystykę pościeli flanelowej łatwo dopasować do wnętrza i stylu sypialni. Dostępna jest pościel flanelowa jednobarwna, jak również w rozmaite wzory, w tym grafikę 3D. Tak więc w zależności od potrzeb można kupić pościel z flaneli elegancką, ekskluzywną,czy też bardziej stonowaną i klasyczną, albo w wersji młodzieżowej lub dziecięcej.