Domy z paczki

Budowa własnego domu kojarzy się zwykle z długim staraniem o kredyt, mnóstwem załatwiania formalności przed ruszeniem z budową, i wreszcie budową – która trwa latami, bo dostosowywana jest do warunków pogodowych. Nie musi tak jednak być, bo istnieją gotowe tanie domy!

Czym są domy z paczki

Domy z paczki, to po prostu gotowe domy, które już zostały wybudowane – w całości lub w częściach. Ekspresowe domy można złożyć nawet w ciągu 8 godzin! Choć wydaje się to absurdalne, na całym świecie stosuje się już tę możliwość budowania domów, które nie odbiegają jakością od tych budowanych tradycyjnie.

Domy z paczki można porównać do mebli z sieciówki do samodzielnego złożenia. Z kolei domy murowane to meble robione pod zabudowę – wymagające czasu, ścisłego projektu i pracy wielu osób przy montażu. W Ameryce Północnej domy z paczki stanowią aż 80% wszystkich inwestycji. Można je złożyć z gotowych elementów w krótkim czasie, a także rozmontować, co jest ich ogromną zaletą.

Domy z prefabrykatów

Czas trwania budowy domu z paczki to zwykle maksymalnie 6 miesięcy. Prefabrykaty tworzone są w warunkach hal fabrycznych, więc w momencie gdy klient zdecyduje się na ich zakup, są one już gotowe do złożenia. Montaż na działce u klienta trwa bardzo niewiele. Doprowadzenie do stanu deweloperskiego to nieco dłuższy proces, ale dzięki sprawnej budowie można szybko sfinalizować całą realizację, a więc i tak ugrać sporo czasu dla siebie.

Domy z prefabrykatów mają tę przewagę nad murowanymi, że budowane są niezależnie od warunków pogodowych. Mróz czy ulewne deszcze nie przeszkadzają więc w budowie prefabrykatów w fabryce. Wystarczy kilka dni ładnej pogody, aby postawić dom na działce, a resztę prac wykończeniowych prowadzić wewnątrz.

Domy w amerykańskim stylu

Domy z paczki kojarzą nam się zwykle z czymś nietrwałym, jednak wynika to z błędnego przekonania. Współczesne możliwości technologiczne dają nam szansę budowania bez użycia tradycyjnej cegły i zaprawy. Dziś już kielnia i betoniarka nie są potrzebne na budowie, która opiera się na zupełnie innych zasadach.

Ważną cechą gotowych tanich domów jest też ich energooszczędność. Idąc z duchem czasu, firmy budowlane muszą sprostać wymaganiom ochrony środowiska, dlatego materiały wykorzystywane do budowy muszą posiadać niezbędne certyfikaty.

Podsumowując, gotowe tanie domy są bardzo ciekawym rozwiązaniem, na bazie którego wiele osób zdecydowało się na zbudowanie domu, choć początkowo twierdziły, że ich na to nie stać. Bardzo często taki dom jest tańszy niż mieszkanie w bloku!