Dlaczego warto wybrać szafę na wymiar?

Posiadanie szafy idealnie wpasowanej w nasze wnętrze zarówno pod względem stylistyki, jak i funkcjonalności do niedawna wydawało się nieosiągalnym marzeniem klientów. Wszystko zmieniło się, kiedy na rynku zaczęły pojawiać się szafy na wymiar. Teraz szafa marzeń to standard, a nie mrzonka.

Personalizacja szafy to strzał w dziesiątkę

Nie jest prostą rzeczą znaleźć szafę o takich wymiarach i w takim kolorze, jakiego potrzebujemy. A przecież szafa to mebel, który kupujemy na lata. Nie należy zatem zadowolić się pierwszą lepszą z brzegu szafą, jaką znajdziemy w sklepie meblowym.

Szafy na wymiar w Poznaniu spełniają indywidualne potrzeby najbardziej wymagających klientów. Możemy zdecydować o pojemności szafy, ilości półek i szuflad. Nie każdy z nas potrzebuje dużej szafy trzydrzwiowej – wszystko zależy od tego, co w tej szafie chcemy przechowywać. Nie ma sensu, żeby szafa stała prawie pusta, albo pękała w szwach.

Możemy wybrać szafy przesuwane, jednodrzwiowe lub dwudrzwiowe, narożne lub wnękowe. W wąskich lub małych wnętrzach najlepiej wybrać szafy przesuwane, ponieważ możemy nie mieć dość miejsca, żeby otworzyć drzwi.

Aranżacja wnętrz to teraz łatwizna

Decydując się na szafę na wymiar nie tracisz czasu na bezowocne poszukiwania odpowiadającej twoim potrzebom szafy, nie zmarnujesz też pieniędzy i racjonalnie zagospodarujesz swoją przestrzeń bez względu na posiadany metraż.

Szafy na wymiar w Poznaniu nie są ani za wysokie, ani za szerokie, dzięki czemu możemy wykorzystać maksimum przestrzeni. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej szafie łatwiej będzie utrzymać porządek w domu i bez problemu wszystko znajdziemy, wtedy kiedy jest nam potrzebne.

Szafy na wymiar sprawdzają się zwłaszcza w małych pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr przestrzeni powinien być dobrze zagospodarowany. Dzięki nim możemy też wykorzystać niemal każdą trudną przestrzeń taką jak skosy na poddaszu czy wnękę w pokoju.

Walory estetyczne szafy

Dobrze dobrana szafa może stanowić najważniejszy element pomieszczenia i tworzyć unikalny klimat w naszym wnętrzu. Szafy dostępne w salonach meblowych rzadko kiedy odpowiadają naszym potrzebom i gustom.

Do szafy można wybrać odpowiednie oświetlenie – włączane ręcznie, automatyczne lub na dotyk. Oświetlenie różnych stref szafy jest wyjątkowo praktycznym pomysłem, może także nadawać charakteru naszym pomieszczeniom.

Dobrze dobrana szafa jest rozsądną inwestycją na lata. Dlatego nie należy oszczędzać na naszym komforcie. W końcu każdemu należy się odrobina luksusu.