Biopreparaty Biozym w funkcjonowaniu i konserwacji przydomowych oczyszczalni

biozym

Przydomową oczyszczalnię ścieków można kupić w firmie zajmującą się także jej montażem, można także kupić samo urządzenie i zamontować je we własnym zakresie. Kiedy oczyszczalnia jest już zainstalowana, przychodzi czas na jej rozruch, do czego zależnie od typu mogą posłużyć biopreparaty Biozym Start Złoże lub Biozym Start drenaż.

Bakterie i enzymy w pracy

Po osiągnięciu pełnej sprawności poprzez namnożenie bakterii
przychodzi czas na utrzymanie jej w stanie pełnej funkcjonalności. Do tego posłużyć może biopreparat Biozym Enzybac, którego zaletą jest uniwersalność, można go bowiem stosować do tradycyjnych oczyszczalni jednokomorowych, oczyszczalni ze złożem biologicznym, a także do szamb. Nie zawiera żadnych związków toksycznych, a więc jest w pełni bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Biozym Enzybac zawiera 4 miliardy bakterii na gram produktu oraz immobilizowane enzymy przyśpieszające znacznie proces rozkładu biochemicznego. Zapewnia to bezproblemową obsługę oczyszczalni z maksymalną wydajnością przy jednoczesnej eliminacji odorów. Preparat nie powoduje korozji i uszkodzeń powierzchni, dzięki czemu można go stosować w urządzeniach metalowych, ceramicznych i wykonanych z tworzyw sztucznych.

Konserwacja odpływów i drenaży

Natomiast do konserwacji oczyszczalni można stosować Biozym BioMax, regenerator niedrożnych drenaży BioMax. Oprócz bakterii zawiera także wzmocnioną formułę enzymatyczną, która szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku likwidowania najczęstszej przyczyny zatkania drenaży, czyli wosków, olejów oraz tłuszczu. Należy stosować go raz na pół roku, najlepiej z Biozym Enzymix służącym do likwidacji złogów organicznych w odpływach z urządzeń sanitarnych i kanalizacyjnych.

Wzmocniona formuła Neozyme

Specjalnie dla oczyszczalni ze złożem biologicznym powstał preparat Biozym Neozyme. Wynik obserwacji ścieków przy gospodarstwach domowych prowadzi do wniosku, że przy jednoczesnym mniejszym zużyciu wody pojawia się coraz więcej zanieczyszczeń trudnych do rozłożenia. To z kolei może powodować nadmierne obciążenie oczyszczalni i zmniejszenie jej wydajności. Odpowiedzią na ten problem jest właśnie biopreparat Biozym Neozyme zawierający w pełni zoptymalizowaną mieszankę bakterii oraz nową, rozszerzoną formułę enzymów, które doskonale radzą sobie z zanieczyszczeniami skracając jednocześnie czas ich rozkładu. Zastosowano także nowy rodzaj opakowania, czyli wygodne i szybkie w użyciu saszetki, które wrzuca się po prostu do toalety. Saszetka jest w pełni biodegradowalna, a w opakowaniu znajduje się 26 sztuk, co wystarcza na około pół roku użytkowania (1 saszetka na tydzień przy 4 lub 5 mieszkańcach).

Artykuł napisany na podstawie strony http://sklepekozet.pl/pl/c/Biozym/48