Wyposażenie kuchenne

elementy kuchni

Czy warto wymieniać w kuchni dotychczas wykorzystywaną baterię? Jak najbardziej. Zmieniając stary model na stary można uzyskać sporo oszczędności, jeśli dobrze pomyśli się o tym, czego będziemy wymagać przy zakupie. A możemy brać tu pod uwagę choćby szerokość strumienia wody, jak również zastosowanie mechanizmów ograniczających przypadkowe zbyt mocne odkręcenie strumienia.

Warto oczywiście dopilnować, by nowo kupione baterie do kuchennego zlewu pasowały do dotychczasowej aranżacji tego pomieszczenia. To bardzo istotne, bo klasycznie wykonana nie będzie pasować do kuchni w stylu futurystycznym, a z kolej nowoczesna niekoniecznie wpasuje do tej wyposażonej tradycyjnie. Jednak kwestia wizualna to jedno, a oprócz niej trzeba też zwracać uwagę na to, jak dobre są zamontowane uszczelki.

Ważne jest bowiem, że jeśli już wymieniamy baterie kuchenne, to wypadałoby, aby nowa nie denerwowała nad ciągłym kapaniem z niedokręconych kurków. Problem ten zresztą można dość łatwo rozwiązać kupując baterię w wersji z podnośnikiem zamiast z kurkami, Być może nie ma to klasycznego posmaku, za to jest i wygodniejsze i bardziej oszczędne, unika się bowiem niepotrzebnego marnowania wody.

Wymieniając kran warto, także pomyśleć o filtrze wody, dzięki któremu na armaturze nie będzie się osadzał kamień i woda będzie zdatna do picia prosto z kranu. Filtry uzdatniające wodę nie są drogą rzeczą, szczególnie kiedy wodę mineralną zastąpimy wodą filtrowaną. Uzdatnianie wody w kranach jest coraz bardziej popularne, a zarazem mniej kosztowne. Wysokiej jakości filtry do wody dostępne są w internecie, ale także w każdym większym budowlanym sklepie.

Warto przy tym zauważyć, że zmieniając armaturę można też przy okazji przestawić się z jednokomorowej na dwukomorową, co z pewnosicią będzie dużo wygodniejsze w użytkowaniu, zwłaszcza jeśli często ma się wiele znaczyć do mycia. Wtedy nie ma problemu z ciągłym brakiem dostępu do kranu – można zwyczajnie w czasie mycia przekładać talerze pomiędzy komorami zlewozmywaka.