Zastosowanie złota

skup złota

Złoto znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Oprócz powszechnie obecnych w jubilerstwie lutów, elementy wykonane ze złota spotkać można również w poszczególnych gałęziach przemysłu, a także segmencie elektronicznym. Warto oddać bezużyteczny złom na skup srebra lub złota, ponieważ może on zostać wykorzystany powtórnie.

Luty złota

Lutowniczy stop złota wykorzystać można do łączenia elementów biżuterii. W tym celu stosuje się lutowanie wysokotemperaturowe lub lutowanie twarde. Wykonywana biżuteria może posiadać klasę pobierniczą, dlatego wówczas lut powinien posiadać taką samą liczbę karatów, co wyrób. Z tego powodu wytwarzanie stopów lutowniczych opiera się na standardach złota żółtego i białego. Zazwyczaj lut złota występuje w zakresie temperatury miękkiej, średniej lub twardej. Najpierw używany jest lut wysokotemperaturowy, a następnie stopy o niższych temperaturach topnienia złotnicy. Dzięki temu możliwe jest tworzenie bardzo skomplikowanych przedmiotów, które posiadają oddzielne połączenia. Stare i niepotrzebne rzeczy warto zanieść jednak na skup złota lub srebra, dzięki czemu będzie można poddać je recyklingowi.

Złoto w przemyśle

Złoto wykorzystywane jest do wytwarzania nici przeznaczonych do hafu. Bywa również używane jako barwnik szkła, tworząc w ten sposób w szkle rubinowym głęboki i intensywny czerwony kolor. Złoto bardzo dobrze odbija promieniowanie elektromagnetyczne, np. w formie podczerwieni, fal radiowych czy podczerwieni. Dlatego bywa stosowane jako ochronne pokrycie przed silnym promieniowaniem podczerwonym, np. dla sztucznej satelity, niektórych samolotów czy kombinezonów. Złoto jest również wykorzystywane w wysokiej jakości płytach CD, w formie warstwy odbijającej. Metal ten posiada zdolność rozpraszania światła, dzięki czemu w niektórych silnikach samochodowych używane są złote folie. Złoto zanieść można na skup srebra i innych surowców, gdzie zostanie odzyskane ze starych przedmiotów i wykorzystane na nowo.

Złoto w elektronice

Złoto charakteryzuje się wysokim przewodnictwem elektrycznym. Jedynie miedź oraz srebro posiadają wyższe, jednak wykazują mniejszą odporność na korozję. Z tego powodu złoto wykorzystywane jest w przewodach elektrycznych, które wymagają zastosowań wysokoenergetycznych. Pełni również rolę w okablowaniu i stosowane jest w nuklearnych eksperymentach. Stare złącza elektryczne i kable mogą posiadać zawartość różnych metali. Dlatego warto zanieść je na skup srebra lub skup złota, gdzie za potencjalnie bezużyteczne przedmioty zyskać można bardzo satysfakcjonującą kwotę.

Więcej o złocie dowiesz się na stronie http://www.coinart.pl/skup.php poświęconej metalom szlachetnym i ich zastosowaniu.