Wybór odpowiedniej księgowej

Początkujący przedsiębiorca, który dopiero zaczyna karierę z własną działalnością gospodarczą, a także doświadczony przedsiębiorca, który długo istnieje na rynku potrzebują odpowiedniej opieki księgowej. Każdy ma inne oczekiwania i odmienne doświadczenie. Jak znaleźć odpowiednie dla siebie biuro rachunkowe i to najlepiej w swoim mieście?

POLECENIE NIE ZAWSZE ZDA EGZAMIN

Katowice to prężnie rozwijające się miasto. Jest tu bardzo dużo firm oferujących usługi księgowe. Jedne mniejsze inne większe, kolejne zaś usytuowane w takich dzielnicach, że ludzie mają obawy, by tam wejść.

Wybrać można biuro rachunkowe w Katowicach, które zostało polecone przez znajomych. Wywiad wśród ludzi jest bardzo ważny, ale pamiętajmy, że każdy ma inne oczekiwania i nie powinniśmy się kurczowo trzymać tego co nam ludzie powiedzą. Zdarzyć się może, że biuro z polecenia nie zda egzaminu. Pani, z którą przeprowadzimy pierwsze spotkanie może okazać się być bardzo opryskliwa. Czasami ludzie mają tak wysokie mniemanie o sobie, że sprawiają wrażenie, że wywyższają się swoją wiedzą a innych traktują jak głupszych. Owszem mogą mieć dużo certyfikatów wywieszonych w gablotach na ścianie, ale nie pseudoksięgowego potrzebuje przedsiębiorca. Szanujący się człowiek potrzebuję kogoś do kogo z każdą pierdołą będzie mógł zadzwonić po pomoc bez stresu, że księgowa zwymyśla go od niedouczonych przedsiębiorców.

PIERWSZE SPOTKANIE

Już na pierwszym spotkaniu z wybranym biurem rachunkowym bardzo łatwo można zauważyć jak traktowani są klienci, czy księgowa jest z pasji czy z wyboru. Pamiętajmy, że księgowa, która lubi swój zawód wykona tą żmudną dla nas pracę perfekcyjnie. To samo się tyczy każdego innego zawodu. Jeżeli wybrane biuro rachunkowe w Katowicach ma pozytywne opinie w internecie to już bardzo dobrze świadczy o takim biurze. Spotkanie powinno przebiegać w miłej atmosferze i w odpowiedni sposób powinno być wyjaśnione jak będzie wyglądała współpraca. Prostym językiem wytłumaczyć powinni, kiedy trzeba składać dokumenty, aby one zdążyły z wyliczeniem podatków. Następnie trzeba zwrócić uwagę na to, czy pracownice owego biura rachunkowego podnoszą sumiennie i na bieżąco swoje kwalifikacje.

IDEALNE BIURO

Do przeanalizowania jest wiele możliwości. Idealnym biurem rachunkowym w Katowicach okazać się może biuro, które liczy raptem sześć pań księgowych. Niewielka liczba osób nowo rozwijającego się biura może być mocno zdeterminowana, aby pozyskać klientów.