catering

Warszawski catering

Usługa określana mianem catering to najogólniej mówiąc zorganizowanie przez firmę trzecią zaopatrzenia w żywność i napoje dla określonego wydarzenia. Przez firmę trzecią rozumie się tutaj inne przedsiębiorstwo lub osoby, niż te, które są organizatorami. Natomiast samo wydarzenie może być różne. Może to być bal, wesele, bankiet, duże przyjęcie, studniówka, ale też np. konferencja lub szkolenie.

Z założenia catering dotyczy nie tylko przygotowaniu posiłków, ale też ich dostarczeniu do miejsca, w którym organizowane jest dane wydarzenie. Oczywiście musi z tym zdążyć na czas, co wiąże się z koniecznością doskonałej organizacji w czasie i świetnej logistyki. Zwłaszcza, jeśli usługa ma miejsce w mieście tak dużym, tłocznym i zakorkowanym, jak Warszawa.

Jako ciekawostkę można wspomnieć, że oprócz wymienionych już okoliczności, cateringiem określa się tez taki zakres usług firm zewnętrznych, jak np. przygotowywanie posiłków dla pasażerów lotów lub rejsów morskich. Zresztą właśnie w tym kontekście po raz pierwszy pojawiła się sama nazwa. Tyle, ze to to już jest historia słowotwórstwa.

W ostatnich latach prowadzenie firm cateringowych stało się bardzo popularne i coraz więcej restauracji tak jak http://grillsolo.pl/ zaczęło prowadzić catering w swoim mieście.