UPS kurier międzynarodowy

UPS to w skrócie United Parcel Service. Jest to najstarsza i największa na świecie firma kurierska. Na rynku istnieje od 1907 roku, czy już od ponad stu dziesięciu lat.

O UPS

United Parcel Service zostało założone przez Jima Caseya w 1907 roku. Na założenie firmy pożyczył od kolegi sto dolarów. Dziś firma kurierska jest liderem w swojej branży. Na start Jim posiadał tylko jeden samochód, którym osobiście dostarczał przesyłki ups. Dziś za pomocą ups przesyłki dostarczane są dzięki 280 samolotom, 96 105 samochodami dostawczymi i ciężarowymi, oraz specjalnie dostosowanymi do tego celu motocyklami i rowerami. Jeszcze trzydzieści lat temu przesyłki ups docierały do miliona stałych odbiorców, oraz wielu milionów innych adresatów paczek. Aktualnie liczby te znaczne wzrosły, między innymi dzięki temu, że ups przesyłki dostarcza już do ponad dwustu krajów na całym świecie.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zbudowaniu renomy firma ta jest liderem na światowym rynku w branży kurierskiej. Ogromna ilość pracowników codziennie pracuje na to, aby każdy klient jak najszybciej otrzymał swoją przesyłkę. W celu zwiększenia konkurencyjności UPS oferuje wysyłki standardowe, które nie wymagają pilnej dostawy oraz ekspresowe, które dostarczane są, w miarę możliwości, kolejnego dnia roboczego. Kolejną atrakcyjną usługą są międzynarodowe przesyłki, również w formie standard oraz ekspres. Czas dostawy jednak jest uzależniony od miejsca jej zaadresowania. Inną dodatkową usługą jest fracht priorytetowy, morski i lotniczy. Jednak jest on możliwy tylko w przypadku, gdy paczka nie przekracza wagi wynoszącej siedemdziesiąt kilogramów.

Cennik UPS

Dzięki stronie UPS wycena możliwa jest w ciągu kilku chwil. Wystarczy uzupełnić odpowiednie pozycje takie jak waga, kraj doręczenia i gabaryt paczki. Szybkość i łatwość obsługi to bardzo duży plus. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że na koszt wysyłki wpływają jeszcze inne czynniki. UPS wycena jest tylko przybliżona. Należy również dodać do tego koszt ewentualnej wysyłki za granicę, czyli cło i podatek. Jeśli adresatem jest osoba mieszkająca w kraju Unii Europejskiej nie trzeba tego doliczać. Ważne też jest ubezpieczenie paczki. Jest możliwa opcja dodatkowego ubezpieczenia jeśli jej wartość jest znacząca. Do innych czynników wpływających na koszt wysyłki paczki zaliczyć trzeba też jej gabaryty.