Reklama adwords – zdobycie umiejętności

Reklama adwords

Pomimo tego, że reklamy adwords znane są niemal każdemu użytkownikowi Internetu i z pozoru wydaje się nam, że ich stworzenie to nic trudnego, to rzeczywistość jest zupełnie inna. Co trzeba wiedzieć o reklamach internetowych, aby stworzyć dobrą reklamę kontekstową, która przełoży się na generowanie ruchu na stronie docelowej lub nawet na konkretne zamówienia na produkty lub usługi?

Specjalista adwords – specyfika reklam

W pierwszej kolejności należy wskazać, że specyfika reklam internetowych jest zupełnie inna od reklam tradycyjnych (banery, plakaty) czy nawet reklam w innych mediach (telewizja lub radio). W większości przypadków użytkownicy Internetu ignorują wzrokiem prezentowane reklamy lub nawet przy pomocy specjalistycznego oprogramowania zwanego adblock blokują ich wyświetlanie. Z tego te względu przygotowanie dobrej reklamy kontekstowej nie jest wcale takie proste i łatwe, jak może się z pozoru wydawać.

Specjalista adwords

Pomimo tego, że każdy z nas może przygotować swoją kampanię adwords za pomocą kilku kliknięć w serwisie internetowym, to efekt takiej kampanii może być daleki od oczekiwań. Z tego też względu google wydaje specjalne certyfikaty znajomości google adwords, abyśmy mogli korzystać z usług osób, które rzeczywiście się na tym znają i rozumieją wszystkie zasady oraz wytyczne adwords. Jak jednak samodzielnie zostać specjalistą adwords?

Certyfikowany specjalista google adwords

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Na rynku istnieje wiele firm, które starają się w skondensowany sposób przekazać całą dostępną wiedzę na temat reklamy adwords, a zarazem umożliwiają zdobycie odpowiedniego certyfikatu. W większości tego typu miejsc szkolenia trwają przynajmniej kilka dni, choć zdarzają się również jednodniowe, bardzo intensywne kursy.

Specjalista google adwords

Co daje nam jednak tytuł „certyfikowany specjalista google adwords”? Jest to certyfikat wskazujący na nasze umiejętności i wiedzę związaną z reklamami google. Co prawda jeżeli mamy zamiar prowadzić kampanię reklamową wyłącznie naszej strony to takie certyfikat nie będzie miał dla nas specjalnego znaczenia – najważniejsza będzie sama wiedza i umiejętności – jednak w przypadku oferowania usług innym z pewnością będzie dobrym wpisem do CV dokumentującym nasze zdolności i odbyte kursy.

Podsumowując, czy warto zapisać się na kurs google adwords? Niezależnie od tego w jakiej formie zamierzamy prowadzić kampanie reklamowe za pośrednictwem adwords, to jest to prosty i stosunkowo szybki sposób na poznanie tajników rządzących reklamami kontekstowymi. Co jednak istotne, tego typu kursy są znacznie tańsze niż efekty źle przeprowadzonej kampanii, która w skrajnych przypadkach może zniszczyć wizerunek naszej firmy.