producent

Producent musi być przewidujący

Pewne branże handlowe oraz usługowe są ewidentnie sezonowe. Wśród nich można wymienić producentów ozdób świątecznych, ale też kalendarzy ściennych i kieszonkowych. Dla jednych i drugich jednym z najważniejszych miesięcy w roku, czy wręcz najważniejszym,. jest oczywiście grudzień.

Oczywiście pod koniec roku wszelkie kalendarze musza być już od dawna nie tylko przygotowane pod względem graficznym i po składzie w agencji poligraficznej, ale też wydrukowane, a w przypadku książkowych również oprawione. Dlatego też każdy profesjonalny producent kalendarzy prace w tym zakresie zaczyna już w trakcie roku, aby pod koniec sezonu być przygotowanym.

Ma to oczywiście swoje minusy, gdyż trzeba się wykazać sporą dozą przewidywania. Gdyby wyprodukowano zbyt małą liczbę egzemplarzy – zyski byłyby mniejsze od możliwych. W przypadku zbyt dużej produkcji – spora część może się zmarnować. Biorąc to pod uwagę producent kalendarzy powinien zatrudniać odpowiednio wykwalifikowany i rozeznany w branży dział analityczny, który będzie w stanie odpowiednio trafine takie sprawy przewidywać.

Analitycy w branży kalendarzy mają zresztą na głowie także inne prognozy. Chociażby to, czy zapanuje moda na kalendarze ścienne jednoplanszowe, czy może raczej na tradycyjne, z dwunastoma kartkami, a także jakie grafiki kalendarzowe będą modne w danym roku.