nieruchomości

Pierwotny i wtórny rynek nieruchomosci

Jeśli chce się posiadać własny dom marzeń należy koniecznie rozważyć dwie mozliwości. Po pierwsze można przejrzeć rynek nieruchomości, aby znaleźć jaąś wybitnie dobrą ofertę. Tutaj w grę wchodzą liczne serwisy ogłoszeniowe, agencje mieszkaniowe czy agencje nieruchomości, a także oferty zamieszczane w gazetach, zwłaszcza w popularnych dziennikach albo w lokalnych i regionalnych tygodnikach o niskiej poczytności w skali województwa, ale cieszące się całkiem dużym zainteresowaniem lokalnie. W końcu znajdzie się coś ciekawego.

Gotowe projekty

Drugą możliwością jest udanie się do biur projektowych i pracowni architektonicznych, gdzie można znaleźć już przygotowane projekty domów z załączoną pełną dokumentacją. Różnica jest o tyle duża, że w tym przypadku co prawda płacimy więcej i musimy odczekać, aż dom zostanie wybudowany.

Ale są też znaczące plusy. Przede wszystkim będziemy mieć mieszkanie zgodne z naszymi wymaganiami. Można więc wybierać projekt według kilku różnych kryteriów, stawiajac nacisk na to, na cyzm nam zależy, a nie na to, co jest akurat dostępne na rynku nieruchomości.

Tak więc wszystko ma swoje plusy i minusy. Warto jednak rozważyć starannie obie wersje. Tymbardziej, że nowe mieszkanie, choć droższe, to jednak jest własne.