Palarnie zewnętrzne

Bardzo często przechadzając się po zachodnioeuropejskich miasteczkach możemy zobaczyć palarnie zewnętrzne. U nas w Polsce nie są one jeszcze aż tak bardzo popularne, ale można zauważyć w Polsce jednak tendencję wzrostową. Palarnia zewnętrzna musi spełniać konkretne wymagania dla palarni przewidziane przez przepisy naszego polskiego prawa. Na szczęście nie są one jakieś bardzo trudne do przeskoczenia. Bardzo łatwo jest dopełnić te wszystkie poszczególne przepisy. Takie palarnie zewnętrzne są świetnym rozwiązaniem – szczególnie dla osób, które nie palą papierosów i nie podoba im się to, że palacze bardzo często nie szanują tego. Palą papierosy wszędzie gdzie się da nie bacząc na to, że obok stoi kobieta w ciąży albo czy obok niego bawią się małe dzieci.

Czy warto jest inwestować w takie palarnie zewnętrzne?

Palarnia zewnętrzna ma to do siebie, że oddziela palaczy od osób, które wybrały raczej bardziej zdrowy tryb życia. Właściciel takiej palarni co prawda ma obowiązek wymiany powietrza w takim palarni zewnętrznej przynajmniej dziesięć razy dziennie, ale jak wiadomo – nie każdy się do tego stosuje. Mało tego! Prawie każdy właściciel palarni zewnętrznej ma wymagania dla palarni za nic. Najczęściej w praktyce to wygląda tak, że palacz w palarni zewnętrznej nic nie widzi, nie może oddychać i musi z niej jak najszybciej wyjść, gdyż dymu jest tak dużo, że aż szczypie w oczy. Takie palarnie zewnętrzne możemy znaleźć najczęściej w różnego rodzaju klubach, na lotniskach, jak i w tych bardziej nowoczesnych zakładach pracy.

Jakie są wymagania dla palarni?

Oczywistym jest, że takimi podstawowymi wymaganiami dla palarni stworzonymi przez naszych prawodawców są wymiary takiej palarni. Po pierwsze powinna ona mieć minimalnie 2,5 metra wysokości, a po drugie jej podłoga musi mieć co najmniej 0,1 metra kwadratowego przypadającego na jedną osobę palącą. W mojej opinii takie wymagania nie są trudne do spełnienia przez osoby projektujące i budujące palarnię zewnętrzną. Palarnie zewnętrzne można zamówić już w coraz większej ilości przedsiębiorstw zarówno w Polsce, jak i w innych europejskich państwach. Uważam, że budowanie zewnętrznych palarni jest świetnym pomysłem. Nie tylko pozwala na rozdzielenie palaczy od osób niepalących, ale także uniknięcie wielu nieprzyjemnych sytuacji, które mogłyby między nimi zajść.