Outlet miejscem handlowym

outlet

Zazwyczaj odzież i obuwie zakupuje się w ogromnych centrach handlowych i w dużych sklepach. Tymczasem istnieje ku temu alternatywa w postaci punktów z wyprzedażą końcówek serii oraz sklepów z używaną odzieżą.

Jeden i drugi rodzaj działalności znalazł już dla siebie nazwę i w obu przypadkach są to wyrażenia pochodzenia anglojęzycznego. W pierwsyzm przypadku jets to outlet, natomiast w drugim second hand. Czym się one różnią?

Outlet

Taki punkt handlowy to nic innego, jak miejsce, do którego trafiają wyprzedaże z innych sklepów. I często są to ubrania i buty znanych marek, zwyczajnie końcówki z linii produkcyjnych, które w danym roku się nie sprzedały, a nikt nie planuje umieszczać ich w katalogach na następne sezony.

Z kolei w sklepach second hand można znaleźć ubrania bądź to już używane, bądź z jakiegoś powodu zalegające od dawna na magazynach, czy po zwrotach. Trafiają się tam też ubrania fabrycznie lekko uszkodzone, w sposób jak najbardziej umożliwiający dalsze ich użytkowanie.

Czy jednak warto polować na markowe ciuchy i obuwie, gdy te mniej znane marki, czy wręcz “nołnejmy” często okazują się całkiem solidne, a z pewnością są tańsze, nie tylko po sezonie? Każdy może sam wybrać, przyglądając się ofertom dostępnym na targowiskach, w butikach, czy w mniejszych sklepach.