Od czego zależy cena etykiet samoprzylepnych?

Coraz więcej firm decyduje się na druk etykiet zaprojektowanych w oparciu o dostarczoną specyfikację. Jest to zadanie dla doświadczonego specjalisty, który posiada niezbędną wiedzę oraz umiejętności. Oczywiście nie można jednoznaczne powiedzieć, ile będzie wynosić finalny koszt usługi. Cena uzależniona jest od wielu różnych czynników, które opisano poniżej.

Jakość zastosowanych materiałów

Druk etykiet nie zawsze przebiega tak samo! Trzeba podkreślić, że realizacja omawianej usługi wymaga posiadania nowoczesnego sprzętu. Konieczne jest również zastosowanie wysokojakościowych materiałów. Czasami rozsądniej zainwestować nieco więcej gotówki, a mieć pewność, że efekt końcowy będzie zgodny z posiadanymi oczekiwaniami.

Niektóre firmy proponują dwustronny druk etykiet. Rozwój technologii sprawił, że możliwe jest umieszczenie nadruku również na warstwie pokrytej klejem. Wiadomym jest, że nie zawsze taki wybór ma sens. Już na samym początku należy ustalić, do jakich celów będą wykorzystywane nalepki.

Dodatkowe usługi

Wiele przedsiębiorstw oferujących druk etykiet oferuje również dodatkowe usługi, dzięki którym możliwe jest podniesienie wartości produktu. Mowa tutaj o m.in. zabezpieczeniu powierzchni przed działaniem wilgoci lub promieniowania UV. Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach będą eksploatowane nalepki.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o skorzystania z oferty nie zaszkodzi zapoznać się z propozycjami konkurencji. W dobie internetu bardzo szybko można znaleźć renomowaną drukarnię online, która zagwarantuje nie tylko dogodne warunki współpracy, ale również korzystne stawki.

Rodzaj wydruku

O cenie etykiet samoprzylepnych decyduje także rodzaj wydruku. Druk termotransferowy, czyli czarno-biały sprawdzi się w przypadku nieskomplikowanych projektów. Jest on nieco tańszy, co pozwala zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Druk fleksograficzny zapewnia różnorodne, a zarazem nasycone kolory, które sprawiają, że nalepka prezentuje się o wiele bardziej efektownie. Przekłada się to na wyższą cenę.

Osoby niezdecydowane powinny nawiązać kontakt z obsługą wybranej drukarni. Wykwalifikowany konsultant z pewnością odpowie na zadane pytania, a także udzieli szczegółowych informacji na temat dostępnych rozwiązań.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.