Nadruk na materiale – popularny sposób produkcji

Bardzo prężnie rozwijająca się od lat branża tekstylna, a także wszystkie gałęzie z nią powiązane, stawiają coraz większe wymagania producentom materiałów zarówno pod względem jakości, jak i wprowadzania nowych, oryginalnych i zgodnych z trendami w modzie wzorów. Nowoczesne desenie oraz kolorystyka uzyskiwana jest coraz częściej poprzez nadruk na materiale.

Czym są nadruki na tkaninach i jak się je uzyskuje?

Nadruk na materiale jest to wzornictwo pod względem motywów oraz kolorystyki, które uzyskuje się przy użyciu wysoko wyspecjalizowanych maszyn, które sterowane są skomplikowanymi komputerami. Mogą one być programowanie do stworzenia nawet najbardziej wyszukanych motywów, posiadających nietypowe detale wzornicze.

Maszyny wytwarzają krótsze serie danego wzoru, a to jest nieosiągalne w dużych, tradycyjnych fabrykach tekstylnych. Nadruki są trwałe i odporne na warunki związane z praniem, przez to cieszą się coraz większym powodzeniem wśród producentów z branż wykorzystujących tkaniny.

Gdzie używane są surowce posiadające nadruki na tkaninach?

Głównym odbiorcą tego rodzaju materiałów jest przemysł odzieżowy oraz obuwniczy. Z ciekawych, niebanalnych i oryginalnych materiałów szyte są modne kolekcje ubrań, których poszukują aktualnie klienci w sklepach. Co więcej, to zapotrzebowanie na dany wzór materiału kształtuje ich produkcję.

Oprócz oczywistego odbiorcy w postaci szwalni odzieżowych i obuwniczych, dużym kontrahentem dla firm wytwarzających nadruki na tkaninach są producenci mebli, dodatków tekstylnych do wystroju wnętrz, a także indywidualni klienci, szyjący na własne potrzeby.

Materiały uzyskiwane metodą nadruku cieszą się ogromną popularnością ze względu na ich dużą różnorodność, ciekawe wzornictwo, a także wyrazistą kolorystykę.

Dlaczego drukowane tkaniny zdobywają rynek tekstyliów?

Główną przyczyną, dla której to właśnie drukowane materiały zdobywają coraz większe powodzenie jest szybka reakcja producentów na zmieniające się trendy w modzie. Dzięki stosowaniu programowania mogą oni produkować krótsze serie i częściej wprowadzać zmiany we wzornictwie.

Tkaniny z nadrukami są trwałe i prezentują o wiele bogatszą gamę wzorów, a także mogą być szybko wykonane na specjalne zamówienie.