Czy kupić działkę komercyjną?

Zgromadzony kapitał musi pracować na siebie, dlatego też też wszelkie zebrane oszczędności warto inwestować w taki sposób, by przynajmniej nie stracić pieniędzy, zaś najlepiej gdyby potencjalna inwestycja przyniosła zyski. Popularną opcją lokowania pieniędzy są na przykład nieruchomości w tym działki komercyjne. Dlaczego to dobry pomysł na to, by latami zbierana gotówka była bezpieczna?

Stabilne ceny nieruchomości

Od jakiegoś czasu ceny nieruchomości, w tym także działek komercyjnych nie spadają zaś sukcesywnie każdego roku rosną o kilka procent. Co prawda może to się wydawać niewiele, jednakże jeżeli weźmiemy pod uwagę ogromny kapitał ulokowany w ziemi, jest to inwestycja bezpieczna, a zarazem przynosząca przyzwoity dochód w skali roku.

Na przykład w aglomeracji śląskiej działki komercyjne cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na to, że bardzo często powstają tam przestrzenie magazynowe czy też siedziby firm. Taka ziemia jest ulokowana zazwyczaj poza miastem. Popyt na ziemię jest tak duży ponieważ nieruchomości z tego regionu bardzo szybko się wyczerpują, zaś potrzeby deweloperów nie zmniejszają się..

Wynajem działki komercyjnej

Zakupioną działkę komercyjną można bardzo korzystnie wynająć inwestorowi pod konkretny biznes. Bardzo często osoby planujące stworzenie jakiegoś przedsięwzięcia nie dysponują pieniędzmi potrzebnymi do kupna ziemi, jednak zdecydowanie bardziej wolą rozwiązanie wynajmu. W takiej sytuacji to również czysty zysk dla posiadacza działki. Wystarczy tylko podpisać umowę.

Co więcej, zazwyczaj wynajem taki trwa przynajmniej kilka lub kilkanaście lat. Inna opcja pozwala wykorzystać działki komercyjne na budowę przestrzeni magazynowej. To prawda, że Wymaga to trochę więcej wkładu finansowego, jednakże w późniejszym czasie magazyn można również korzystnie wynająć firmie, która bardzo tego potrzebuje. Taki pomysł na biznes to również spory zysk roczny.

Ulokowanie działki

W jakiej lokalizacji działki komercyjne cieszą się największą popularnością, jeżeli chodzi o aglomerację śląską? Zarówno ziemia w dużych miastach jak i między nimi, czy też spore połacie ziemi położonej w sporej odległości od miast, bardzo szybko mogą znaleźć swoich nabywców. wybór lokalizacji w dużej mierze zależy po prostu od konkretnego rodzaju przedsięwzięcia, które ma być rozwinięte na tej ziemi.

Jeżeli tylko działka ma odpowiednią wielkość, a także jest położony na przykład blisko miasta lub między miastami, na pewno będzie można znaleźć pomysł na biznes na tym terenie. Należy tylko zorientować się, czy nie przepłacamy za ziemię.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez GTB Metropolis