Konto google

Google to firma, której przedstawiać bliżej nie trzeba. Z wyszukiwarki google korzysta 97% wszystkich użytkowników polskiego internetu, a w skali świata już ponad miliard osób. Dzieje się tak ze względu na przejrzystość google, a także łatwość w wyszukiwaniu potencjalnych zagadnień. Dlatego od pewnego czasu oferta poszerzyła się o dodatkowe usługi – m.in. konto e-mail, dysk, na którym można umieszczać ulubione pliki i dzielić się z innymi, mapy z lokalizacjami, a także dokumenty możliwe do edytowania w dowolnym czasie.

Google adwords konto – co to jest?

Google daje również możliwość promowania swojej strony internetowej za pomocą reklam. Jeśli posiadamy swoją działalność gospodarczą i chcemy ją zaprezentować innym, to google adwords konto pozwoli na uskutecznienie tego procesu.

Reklamy w google adwords wyświetlają się po kliknięcie w linki sponsorowane, które są bardzo łatwym sposobem na dotarcie do poszczególnych odbiorców. Podstawą do sukcesu w tej dziedzinie jest wpisanie odpowiednich słów kluczowych – warto wybrać takie, które są wpisywane często przez użytkowników, ale jednocześnie są w miarę oryginalne w porównaniu do konkurencji.

Logowanie do adwords – jak wygląda ten proces?

Żeby zalogować się do google adwords trzeba przede wszystkim posiadać swój adres mailowy oraz hasło do niego i założyć nowe konto google. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego możliwe jest logowanie do adwords. Koniecznością jest także zgoda na warunki korzystania z usług Google. Następnie należy zweryfikować konto poprzez kod w wiadomości sms dostarczonej na nasz numer telefonu komórkowego. Dopiero potem można się zalogować i skonfigurować konto oraz utworzyć pierwszą kampanię reklamową. Ważne jest, aby ustalić swój budżet miesięczny na podstawie tego, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na wydatki związane z promowaniem strony.

Łączenie kont google

Wiele osób mierzy się z też z problemem, jakim jest łączenie kont google. Do niedawna nie było to jeszcze możliwe. Obecnie nie da się wprawdzie scalić dwóch kont w jedno, jest natomiast możliwe przeniesienie danych na poziomie produktu z jednego konta na drugie. Wystarczy zalogować się na swoje konto google i wejść na daną listę produktów. Po rejestracji należy dodać konto gmail do wcześniej istniejącego, w przeciwnym wypadku będziemy mieć dwa konta.