Jak wybrać program do obsługi księgowości?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych programów księgowych: od bardzo tanich, oferujących jedynie podstawowe funkcjonalności, do koszmarnie drogich i trudnych w konfiguracji, przeznaczonych dla dużych biur rachunkowych. Zastanawiasz się, jaki program będzie najlepszy dla potrzeb Twojej firmy? Idealną propozycją dla małych i średnich przedsiębiorstw może być program Sage Symfonia. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy program do księgowości.

Na co zwracać uwagę, wybierając program do księgowości?

Ogromny wybór dostępnych na rynku programów i systemów finansowo-księgowych sprawia, że przedsiębiorca może czuć się nieco zagubiony. W dzisiejszych czasach dobry program komputerowy to często połowa sukcesu w księgowości. Nie warto próbować oszczędzić: najprostsze i najtańsze programy nie posiadają nawet podstawowych funkcjonalności – zupełnie nie nadają się one do profesjonalnego wykorzystania w firmie. Z drugiej jednak strony nie zawsze najdroższe znaczy najlepsze: mała firma nie potrzebuje zupełnie płacić za skomplikowany system pełen złożonych funkcjonalności, którego możliwości i tak nie będzie się wykorzystywać.

Wybierając program do księgowości powinniśmy zawsze pamiętać o tym, by decydować się na aktualne wersje! Jedynie one będą w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Korzystanie ze starej wersji oprogramowania może skutkować popełnieniem kosztownych błędów.

Sage Symfonia program idealny dla małych i średnich firm

Idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm będzie program symfonia Sage. To program prosty w obsłudze, wręcz intuicyjny. Z jego pomocą szybko i sprawnie przeprowadzisz operacje księgowe. Nierozliczone transakcje zaliczane są automatycznie do obrotów rozpoczęcia, dzięki czemu zapewniona jest ciągłość rozliczeń. Program Symfonia oferuje możliwość zlecenia elektronicznego polecenia przelewu.

Wykorzystując system Symfonia będziesz mieć pod kontrolą pracę całej firmy. Na bieżąco analizuje on księgowane transakcje. Wygenerowane wyniki dostępne są w postaci przejrzystych tabel i wykresów. Raporty można pobrać w formacie .pdf albo wydrukować.

Symfonia program – księgowość dostosowana do Twoich potrzeb

Zaletą programu Symfonia jest fakt, że możemy zapłacić wersję dostosowaną do potrzeb swojej firmy, wybierając potrzebne nam funkcjonalności. W ten sposób płacimy dokładnie za to, czego potrzebujemy.

Zanim zdecydujemy się na zakup programu księgowego, warto wypróbować darmową wersję demo. Po upływie sześćdziesięciu dni możemy zdecydować, czy chcemy wykupić program na stałe. Sage Symfonia dostępna jest na zasadzie korzystnej subskrypcji.