Ile kosztuje prowadzenie fanpage na Facebooku?

Marketing internetowy jest dziś koniecznym elementem prowadzenia każdego biznesu, a w przypadku wielu przedsiębiorstw o wiele ważniejsza od widoczności w przeglądarce internetowej jest obecność w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku, jednak ile kosztuje prowadzenie fanpage na tym portalu i kto powinien to robić?

Koszty konta firmowego na Facebooku

Samo założenie konta firmowego na Facebooku jest bezpłatne, podobnie jak większość czynności związanych z prowadzeniem fanpage. W przypadku tego portalu to, ile kosztuje prowadzenie fanpage, zależy przede wszystkim od tego, komu się zleci przygotowywanie treści na niego.

W przypadku czynności, do jakich należy prowadzenie fanpage cena zależy też od tego, czy korzysta się z dodatkowych narzędzi marketingowych służących do promowania takiej strony. Chcąc więc prowadzić konto firmowe na Facebooku ile kosztuje taki marketing i jak się go opłaca?

Komu zlecić prowadzenie fanpage?

Fanpage może być zarządzany zarówno przez samą firmę, która za nim stoi i na nim promuje swoje produkty i usługi, jak i przez agencje, które zajmują się prowadzeniem takich stron, dbając o jakość treści i ich optymalizację, a także o ich oprawę wizualną.

Obowiązująca za prowadzenie fanpage cena jest więc bardzo różna i zależy od tego, kto nim zarządza i jakich narzędzi używa.

Wielką zaletą płatnych kampanii reklamowych na Facebooku jest elastyczność i przewidywalność kosztów, które można bardzo dokładnie ustalić, zasilając ściśle określoną kwotą konto danej kampanii. Znajdująca się na nim suma jest pomniejszana tylko wtedy, gdy grupa docelowa wykona odpowiednie działanie.

W przypadku wizytówki, jaką jest konto firmowe na Facebooku ile kosztuje, zależy więc od wielu czynników, a wiele for stara się poczynić jak największe oszczędności, samodzielnie nim zarządzając.

Jeżeli jednak priorytetem jest zysk i kampania ma przynieść wymierne efekty, kampania powinna być zlecona profesjonalistom, którzy zadbają o każdy aspekt reklamy na tym portalu zwiększając znacznie zasięg danego fanpage i powodując wzrost konwersji, który bardzo widocznie odbije się na zyskach przedsiębiorstwa.

Jeżeli jednak mimo wszystko chce się prowadzić taką stronę samemu, powinno się przynajmniej zaopatrzyć w profesjonalne narzędzia marketingowe.