Dobra kancelaria adwokacka w Katowicach

Poziom usług prawniczych jest bardzo różny. Wybranie dobrej kancelarii adwokackiej w Katowicach, wbrew pozorom nie jest proste. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, prześcigają się cenami i ofertą usług. Podpowiadamy na co trzeba zwrócić uwagę.

Lokalizacja

Wbrew pozorom nie chodzi tu o odległość od miejsca zamieszkania. Dobra kancelaria prawna w Katowicach wybiera lokalizację w centrum miasta (prestiżowa) lub w pobliżu siedziby sądów. Klienci mają łatwy dojazd, a prawnicy blisko na rozprawy. Taka lokalizacja wymaga także konkurencyjności, bo w pobliżu jest wiele kancelarii świadczących podobne usługi.

Lokalizacja jest ważna, bo adwokaci najczęściej uczestniczą w jednej, dwóch sprawach dziennie, więc czas stracony na dojazdy przez zatłoczone miasto jest znacznie krótszy. Łatwiejszy mają także dostęp do akt sprawy.

Oczywiście nie oznacza to, że kancelarie mające inną lokalizację są gorsze i działają mniej skutecznie.

Profil działalności

To najistotniejsza kwestia przy wyborze kancelarii adwokackiej w Katowicach, zwłaszcza wtedy, gdy sprawa jest nietypowa. Jedna kancelaria adwokacka w Katowicach może doskonale radzić sobie ze sprawami gospodarczymi, ale sprawy kryminalne będą stanowiły dla niej problem. Inna kancelaria adwokacka w Katowicach ma doświadczenie w sprawach kryminalnych, ale nie zatrudnia prawników od spraw gospodarczych. Większość z nich zajmuje się jednak sprawami z zakresu prawa cywilnego, bo są one typowe i najprostsze.

Wybierając kancelarię trzeba przede wszystkim sprecyzować rodzaj pomocy prawnej jakiej potrzebujemy i dziedziny prawa, której dotyczy. Na stronie większości kancelarii znajduje się krótki opis kwalifikacji prawników, który pomoże nam w dokonaniu wyboru.

Istotną kwestią są także zdolności interpersonalne, empatyczne i medialne adwokatów. Nie wszystkie kwestie sporne muszą kończyć się przed obliczem sądu. Wiele spraw można rozwiązać ugodowo na poziomie mediacji.

Kwalifikacje i doświadczenie pracowników

To bardzo ważne kryteria. Szczególnie specjalizacja wykształcenia prawniczego. Ktoś, kto robił aplikację adwokacką z prawa rodzinnego, nie będzie specjalistą z prawa transportowego i odwrotnie.

Doświadczenie zawodowe prawników jest sprawą drugorzędną. Wieloletnia praca często powoduje rutynowe podchodzenie do sprawy (nie tylko u prawników), więc mogą przegrać nawet prosty proces. Natomiast młodzi prawnicy są żądni sukcesu, chcą się wykazać i czują oddech konkurencji na plecach.

Kancelaria adwokacka w Katowicach spełni nasze oczekiwania tylko pod warunkiem, że rozsądnie ją wybierzemy.