Co wiadomo na temat nadruku sublimacyjnego?

Jeżeli zależy Ci na trwałej metodzie znakowania odzieży, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na nadruk sublimacyjny. Warto powiedzieć wyraźnie, że jest to najtrwalsza na świecie technika, jeśli chodzi o znakowanie odzieży.

Wszystko, co należy wiedzieć na temat nadruku sublimacyjnego

Skoro wstęp już za nami, czas odnieść się do wszelkich kwestii, jakie niesie za sobą nadruk sublimacyjny. Na pewno należy zacząć od tego, w jaki sposób powstaje druk sublimacyjny na tkaninach. Tak więc najkrócej mówiąc, chodzi o technikę druku, podczas której wykorzystywane jest zjawisko sublimacji. Poza tym nie sposób nie wspomnieć, iż wydruk przenoszony jest na przedmiot pokryty lakierem poliestrowym, a wszystko odbywa się w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury.

Można też powiedzieć, że każdy rodzaj nadruku ma swoje zalety, i druk sublimacyjny na tkaninach nie jest pod tym względem żadnym wyjątkiem. Decydując się na właśnie takie nadruki na koszulkach, mamy pewność braku blaknięć, pękania oraz spierania się. Dobrze także dodać, że powstały obraz jest wynikiem trwałego zabarwienia włókien tkaniny (warto jeszcze może przy okazji dodać, że używane tkaniny mogą mieć w zasadzie dowolne kolory i odcienie). Na brak zalet nie można narzekać.

Brak interesującej treści — czy w takim wypadku jest jakieś rozwiązanie?

Czy to nadruki na koszulkach w technologii sublimacyjnej, czy też jakiejś innej, zawsze może zdarzyć się tak, iż brakuje interesującej treści. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, co należy zrobić? Rozwiązanie może być jednak tylko jedno, a mianowicie indywidualne projekty. Nie wolno wykluczyć, że firma oferuje możliwość indywidualnych zamówień. Jeżeli jednak taka opcja jest możliwa to dobrze też dowiedzieć się o jakich nadrukach na koszulkach mowa. W końcu nikt nie powiedział, że indywidualne projekty muszą dotyczyć druku sublimacyjnego na tkaninach.Z drugiej strony warto też mieć na uwadze, że ewentualny brak nadruku sublimacyjnego nie musi być niczym złym. Są różne technologie i każda ma jakieś swoje zalety. Niemniej nie ma takiej, która byłaby idealną na wszelkie okazje. Zresztą, gdyby taka sytuacja miała miejsce, nie byłoby nadruków sublimacyjnych, druków DTG, sitodruków itd.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nadrukisublimacyjne.pl/